Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 31 października. Imieniny: Urbana, Saturnina
17/09/2020 - 13:35

Błąkała się bez celu. Nie pamiętała nazwiska i nie wiedziała, gdzie mieszka

Sporo szczęścia miała 89-letnia kobieta, którą zaopiekowali się policjanci z Czchowa. Staruszka sprawiała wrażenie zdezorientowanej i zagubionej. Nie pamiętała swojego nazwiska i nie wiedziała, gdzie mieszka. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Funkcjonariusze ustalili jej dane, a następnie przekazali pod opiekę zatroskanej wnuczce.

Policjanci z Czchowa, którzy w środę w godzinach popołudniowych patrolowali Iwkową, zostali poinformowani przez mieszkańców, że w centrum miejscowości bez celu błąka się starsza kobieta. Funkcjonariusze bardzo szybko odnaleźli staruszkę, która sprawiała wrażenie zdezorientowanej i zagubionej. W rozmowie z mundurowymi kobieta wypowiadała się chaotycznie, a próby ustalenia jej tożsamości i miejsca zamieszkania okazały się bezskuteczne. Niestety 89-latka nie miała przy sobie żadnych dokumentów.

Zobacz też Zabarykadował się w domu. Groził, że targnie się na własne życie

Mundurowi skontaktowali się z sołtysami pobliskich wsi, ale żaden z nich nie znał staruszki. Dopiero kiedy patrol policji podjechał pod sklep w miejscowości Dobrociesz, starszą kobietę rozpoznała obsługa. W międzyczasie z funkcjonariuszami skontaktował się dyżurny brzeskiej policji, który otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonej rodziny o zaginięciu 89-latki z Dobrociesza. Na szczęście kobieta była już „na pokładzie” radiowozu i została przekazana pod opiekę zatroskanej wnuczce. Jak się później okazało, seniorka wsiadła najprawdopodobniej do busa i wysiadła w miejscowości oddalonej o 6 km od jej miejsca zamieszkania. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło i seniorka cała i zdrowa wróciła do domu. ([email protected] Fot. Ilustracyjna)Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)