Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 26 września. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
18/11/2016 - 12:00

Brawurowa jazda pijanego mieszkańca Śląska. Policję zaalarmował inny kierowca

Duże brawa i słowa uznania za obywatelską postawę należą się 35-letniemu mieszkańcowi gminy Korzenna, który zaalarmował wczoraj policję o jadącym brawurowo kierowcy. Mundurowi zatrzymali pirata drogowego, który miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Mieszkaniec gminy Korzenna jadący wczoraj wieczorem ul. al. Piłsudskiego w Nowym Sączu zobaczył kierowcę Forda, który swoją jazdą stwarzał zagrożenie na drodze. Od razu skontaktował się z sądecką policją.

- Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierowca Forda, jadąc ul. Piłsudskiego stracił panowanie nad pojazdem, przeciął pas zieleni oddzielający pas ruchu, a następnie odjechał w kierunku ulicy Gorzkowskiej – powiedziała portalowi Sądeczanin.info mł. asp. Justyna Basiaga, rzeczniczka sądeckiej policji.

Zobacz także: Trudna akcja ratowników.  Po pacjenta przyleciał LPR

Obserwujący to zdarzenie podejrzewał, że kierujący Fordem jest pod wpływem alkoholu. Pojechał więc za nim. Mieszkaniec gminy Korzenna był tym czasie w kontakcie z sądecką policją.

Kierowca Forda został zatrzymany przez mundurowych na jednym z parkingów przy ul. Gorzkowskiej.

- Okazało się, że samochód prowadził 46-latek – dodaje policjantka. – Policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Badanie nie pozostawiło mundurowym żadnych wątpliwości. Mieszkaniec województwa śląskiego miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności

(MACH), Fot.  (MACH)Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe