Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 stycznia. Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława
12/01/2021 - 13:15

Był pijany. Pędził ponad 120 km/h w terenie zabudowanym

Pirat drogowy pędził z wielką prędkością samochodem po drogach Sądecczyzny. W terenie zabudowanym jego licznik wskazywał 122 km/h. Nie ujechał jednak daleko. Został zatrzymany przed policjantów z sądeckiej grupy Speed. Jak się okazało, nierozważny kierowca miał sporo na sumieniu.

Kilka dni temu, policjanci z sądeckiej grupy Speed, prowadzili kontrolę prędkości na terenie gminy Łososina Dolna. Uwagę funkcjonariuszy zwrócił kierowca, który w terenie zabudowanym bardzo szybko poruszał się Volkswagenem. Pomiar  wskazał 122 km/h, podczas gdy dopuszczalna prędkość w tym miejscu wynosiła 50 km/h.

Stróże prawa natychmiast zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej. Jak się okazało, brawurowa jazda nie była jego jedynym przewinieniem. Mundurowi przebadali kierowcę alkomatem. Urządzenie wykazało, że ma w organizmie blisko jeden promil alkoholu. Kierowanie pojazdem w takim stanie jest przestępstwem.

- Kierowca za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym został ukarany mandatem, na jego konto trafiło 10 punktów karnych, a policjanci elektronicznie zatrzymali mu prawo jazdy. Z kolei za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości mężczyzna odpowie przed sądem, gdzie grożą mu poważne konsekwencje – wyjaśnia Aneta Izworska z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.   

Zobacz też Staruszka upadła na podłogę i nie mogła wstać. Strażacy musieli wyważyć drzwi

Policjanci z sądeckiej grupy Speed, codziennie patrolują drogi naszego regionu, a ich głównym zadaniem jest walka z przejawami agresji i notorycznym łamaniem przepisów przez kierujących. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Ilustracyjna KMP Nowy Sącz)Dziękujemy za przesłanie błędu