Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 24 września. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
08/07/2017 - 12:55

Dramatyczny wypadek na Piłsudskiego w Nowym Sączu [Zdjęcia]. Trzy osoby ciężko ranne: matka, ojciec i 6-letnie dziecko

Do dwóch wypadków doszło dziś na terenie powiatu nowosądeckiego. Jeden miał miejsce na skrzyżowaniu Piłsudskiego i I Brygady, czyli na tzw. dzikim rondzie w Nowym Sączu, drugi w Gołkowicach Dolnych. W pierwszym ranne, i to poważnie, są trzy osoby, w tym 6-letnie dziecko.

Do obu doszło ok. godziny 10. Jak? Wypadek na Piłsudskiego w Nowym Sączu oficer dyżurny policji w Nowym Sączy relacjonuje krótko:

- Kierujący pojazdem volkswagen polo na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i I Brygady wjechał w opla zafirę. W wyniku zdarzenia obrażenia odnieśli wszyscy jadący volkswagenem: kierowca, jego żona i ich sześcioletnie dziecko. U wszystkich obrażenia są poważne, powyżej siedmiu dni. Cała trójka trafiła do szpitala. 

Zobacz też: 19 i 24-latek nie żyją! Ich auto wypadło z drogi i uderzyło w słup energetyczny

Co to oznacza? Oznacza to, że choć obaj kierowcy byli trzeźwi, to o wymiarze kary zadecyduje sąd. Pełny obraz zdarzenia wyłania się z relacji strażaków.

- Uszkodzone pojazdy znajdowały się na skrzyżowaniu powodując utrudnienia w ruchu drogowym. Z obydwu samochodów nastąpił wyciek płynów silnikowych i eksploatacyjnych. Na miejscu zdarzenia znajdowały się dwie karetki Pogotowia Ratunkowego, których załogi zajmowały się osobami poszkodowanymi. Działania strażaków polegały na  zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,  rozłączeniu instalacji elektrycznej w obydwu pojazdach oraz  sorpcji rozlanych płynów silnikowych i eksploatacyjnych.  Przemieszczono uszkodzone pojazdy na pobocze i usunięto z jezdni elementy powypadkowe.

Cała akcja trwała ponad dwie godziny.

W przypadku kolizji w Gołkowicach Dolnych w gminie Stary Sącz w okolicy stacji paliw konsekwencje zderzenia dwóch toyot są zdecydowanie mniejsze. Powód kolizji? Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu. Obaj kierowcy byli trzeźwi a sprawca został ukarany mandatem.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: KM PSP w NS

Trzy osoby ciężko ranne, w tym 6-letnie dziecko. Dramatyczny wypadek na Piłsudskiego w Nowym Sączu
Fot.: KM PSP w Nowym Sączu


Dziękujemy za przesłanie błędu