Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 2 marca. Imieniny: Halszki, Heleny, Karola
30/06/2021 - 18:40

Gęsty dym i płomienie w Moszczenicy Niżnej. Spłonął drewniany budynek

W środku nocy zapalił się budynek gospodarczy w Moszczenicy Niżnej (gmina Stary Sącz). Strażacy szybko musieli ugasić pożar, bo tuż obok stał dom.

(Fot. PSP Nowy Sącz)

Zgłoszenie dotyczące pożaru dotarło do Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu o godzinie 2:09 we wtorek, 30 czerwca. Zastęp JRG 2, wraz ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy Niżnej i Moszczenicy Wyżnej udał się do miejscowości położonej w gminie Stary Sącz.

(Fot. PSP Nowy Sącz)

Na miejscu okazało się, że płonie budynek gospodarczy, a dokładniej spichlerz. Kłęby dymu zdążyły już objąć cały budynek. Strażacy musieli szybko ugasić pożar i nie pozwolić, aby się rozprzestrzenił. Około pięć metrów dalej stał budynek mieszkalny.

(Fot. PSP Nowy Sącz)

Działania strażaków trwały prawie trzy godziny. Kiedy opanowali płomienie wynieśli z wnętrza budynku doszczętnie spalony sprzęt, a właściwie to, co z niego zostało. Strażacy rozebrali również spaloną drewnianą konstrukcję budynku i upewnili się, że nie ma już zagrożenia pożarowego. Nie wiadomo na razie co było przyczyną pożaru. ([email protected], fot. PSP Nowy Sącz)

Pożar drewnianego spichlerza w Moszczenicy Niżnej
O drugiej w nocy zapalił się budynek gospodarczy w Moszczenicy Niżnej w gminie Stary Sącz. Tuż obok stał budynek mieszkalny. Drewniana konstrukcja spichlerza spłonęła. (Fot. PSP Nowy Sącz)


Dziękujemy za przesłanie błędu