Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 21 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
29/03/2016 - 08:30

Groźny pożar w Woli Kroguleckiej. Ogień strawił stodołę i stajnię

Prawie pięćdziesięciu strażaków gasiło dzisiejszej nocy groźny pożar, który wybuchł w jednym z gospodarstw w Woli Kroguleckiej (gmina Stary Sącz). Mimo wysiłków ratowników nie udało się uratować stodoły oraz stajni. Budynki spłonęły.

Dyżurny Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu został zaalarmowany o pożarze w Woli Kroguleckiej w nocy, około godz. 4.00. Do działań ratowniczych błyskawicznie wyjechali strażacy PSP z Nowego Sącza oraz ratownicy z jednostek OSP w: Moszczenicy Wyżnej, Przysietnicy, Barcic, Starego Sącza oraz Gołkowic.

wola krogulecka, pożar stodoły i stajni

- Kiedy strażacy przyjechali na miejsce pożaru płonęły drewniana stodoła oraz dobudowana do niej stajnia – powiedział naszemu portalowi bryg. Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu. – Właściciel gospodarstwa zdołał jeszcze wyprowadzić konia ze stajni. Pożar był już bardzo zaawansowany, bo dach na budynku stodoły zawalił się.

Akcja gaśnicza trwała do rana. Ostatnie jednostki wróciły do remiz około godz. 7.00.

W wyniku pożaru spłonęły stodoła oraz stajnia, a także znajdujące się w tych budynkach wyposażenie, drewno, owies i siano.

(MACH)

Fot. PSP w Nowym Sączu – zdjęcie ilustracyjne.Dziękujemy za przesłanie błędu