Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 sierpnia. Imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy
03/01/2020 - 16:05

Groźne wypadki na stokach w Krynicy i Wierchomli. W akcji śmigłowiec LPR

Sezon narciarski trwa w najlepsze. Niestety na stokach doszło już do kilku groźnych wypadków, w których ucierpieli narciarze. Z pomocą poszkodowanym ruszyli kryniccy goprowcy oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Dzisiaj około godziny 10 na Jaworzynie Krynickiej zderzyło się ze sobą dwóch narciarzy. Z pomocą poszkodowanym natychmiast ruszyli kryniccy goprowcy, którzy już po trzech minutach byli na miejscu. Ratownicy zrobili narciarzom badanie urazowe. Niestety u jednego z nich podejrzewali uraz kręgosłupa, dlatego postanowili poprosić o pomoc Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Zobacz też Kilkadziesiąt osób szuka zaginionego 83-latka. Ratownicy walczą z czasem [FILM]

Już po 30 minutach śmigłowiec wylądował na przygotowanym przez ratowników lądowisku. Poszkodowany narciarz zostały zabrany do szpitala w Tarnowie.

Niestety to niejedyny wypadek na stoku, do którego doszło w ostatnim czasie. W czwartek (2 stycznia) 30-letni mężczyzna doznał poważnego urazu na Stacji Narciarskiej w Wierchomli. Goprowcy podejrzewali u niego uszkodzenie kręgosłupa lędźwiowego, dlatego wezwali śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował poszkodowanego narciarza do szpitala.

- Wszystkich korzystających ze stoków narciarskich prosimy o rozwagę – apelują ratownicy Grupy Krynickiej GOPR.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

RG [email protected] Fot. Grupa Krynicka GOPR/ P. Hausner/ R. GurgulDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)