Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lipca. Imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji
05/07/2019 - 15:25

Ksiądz Marian aresztowany. Był proboszczem jednej z nowosądeckich parafii

Ks. Marian W., który przez wiele lat był proboszczem w kilku parafiach diecezji tarnowskiej został aresztowany. Prokurator postawił mu zarzuty związane z obcowaniem z małoletnimi. Najbliższe trzy miesiące kapłan spędzi za kratami.

We wtorek 2 lipca Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu przedstawiła zarzuty ks. Marianowi W., który przez wiele lat był proboszczem w kilku parafiach diecezji tarnowskiej m.in. w Kiczni, Grywałdzie i Szalowej. Prokurator zarzucił kapłanowi dopuszczenie się czynów pedofilskich w okresie od 2003 do 2012 roku wobec kilkunastu chłopców (art. 200 § 1 k.k. oraz w art. 199 § 2 k.k.). 

- 3 lipca na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Nowym Sączu zastosował wobec wymienionego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy – informuje prokurator Leszek Karp, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu.

Postępowanie w tej sprawie toczyło się od początku 2019 roku. 66-letni ks. Marian W. został zatrzymany w domu księży emerytów w Tarnowie, gdzie mieszkał od momentu, kiedy został odsunięty od obowiązków duszpasterskich. Grozi mu do 12 lat więzienia. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury miała złożyć tarnowska kuria diecezjalna. 

[email protected], Fot. Ilustracyjna PixabayDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)