Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 grudnia. Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja
19/10/2021 - 12:15

Łuna ognia nad Barcicami. Płonął budynek mieszkalny [ZDJĘCIA]

Kilkudziesięciu strażaków przez prawie trzy godziny gasiło pożar drewnianego budynku mieszkalnego w Barcicach. Łunę ognia było widać już z daleka. Na szczęście nikt nie ucierpiał w pożarze.

To była bardzo pracowita noc dla sądeckich strażaków. Po północy zostali postawieni na równe i otrzymali wezwanie do Barcic, gdzie palił się drewniany dom. Pod wskazany adres natychmiast ruszyły na sygnale straże pożarne z Nowego Sącza i z terenu gminy Stary Sącz.

Gdy pierwsze zastępy dotarły na miejsce, poddasze budynku mieszkalnego było całe w ogniu. Płomienie wydostawały się na zewnątrz. Strażacy  oświetlili teren i natychmiast zaczęli gasić pożar, polewając płonący dom wodą.

Gdy sytuację udało się już opanować, do wnętrza budynku weszli strażacy, którzy dokładnie sprawdzili wszystkie pomieszczenia, aby upewnić się czy ktoś nie przebywał w środku w chwili wybuchu pożaru. Na szczęście nikogo nie znaleźli. Nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu.

Strażacy oddymili i przewietrzyli wszystkie pomieszczenia, a następnie rozebrali część poddasza, która uległa zniszczeniu. Na koniec sprawdzili cały budynek kamerą termowizyjną i na tym zakończyli trwającą prawie trzy godziny akcję gaśniczą. W trakcie gaszenia pożaru na przebiegającej w pobliżu drodze były utrudnienia. Ruch odbywał się wahadłowo. Jak na razie nie wiadomo, co było przyczyną tego pożaru. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. PSP Nowy Sącz, OSP Stary Sącz, OSP Barcice, OSP Przysietnica)

Łuna ognia nad Barcicami. Płonął budynek mieszkalny
Kilkudziesięciu strażaków przez prawie trzy godziny gasiło pożar drewnianego budynku mieszkalnego w Barcicach. Łunę ognia było widać już z daleka. Na szczęście nikt nie ucierpiał w pożarze.


Dziękujemy za przesłanie błędu