Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 maja. Imieniny: Bonifacego, Julity, Macieja
24/04/2019 - 10:35

Miał 4 promile alkoholu i kierował autem. Policjanci podsumowali święta

Sądeccy policjanci podsumowali tegoroczne Święta Wielkanocne na sądeckich drogach. Od 19 do 22 kwietnia na terenie Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego doszło do 5 wypadków i 20 kolizji. Na drogach nie brakowało też nietrzeźwych kierowców.

Od 19 do 22 kwietnia policjanci w całej Polsce prowadzili akcję pod nazwą „Wielkanoc 2019”. Na drogach można było spotkać większą ilość funkcjonariuszy niż zwykle. Dbali oni o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. W Nowym Sączu i w powiecie nowosądeckim w tych dniach doszło do pięciu wypadków drogowych, w których poszkodowanych zostało pięć osób. Ponadto funkcjonariusze odnotowali aż dwadzieścia kolizji.

Zobacz też Święta zakończył w areszcie. Samochód, którym kierował dachował

W ubiegłym roku doszło do sześciu wypadków, w wyniku których rannych zostało siedem osób. W tym czasie odnotowano siedemnaście kolizji.

- Pomimo ciągłych apeli o rozwagę i niewsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu, podczas prowadzonych działań funkcjonariusze zatrzymali ośmiu nietrzeźwych kierujących - wyjaśnia Aneta Izworska z sądeckiej policji. Jak się okazało, niechlubny rekordzista miał w organizmie prawie cztery promile alkoholu.

RG r.gajewski@sadeczanin.info, Fot. arch. Sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020