Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 12 lipca. Imieniny: Brunona, Jana, Wery
11/07/2017 - 20:25

Miał być ranny a nie jest. Ciężarowy MAN wypadł z drogi

11 lipca około godziny 16.40 ratowników zaalarmowano, że przy ul. Nadbrzeżnej w Starym Sączu ciężarowy MAN zjechał z drogi. Co się tu faktycznie stało?

- Kierowca ciężarowego MAN-a zjechał z drogi do przydrożnego rowu – relacjonuje oficer dyżurny KMP w Nowym Sączu.

Z pierwszych rozmów z policjantami wynikało, że kroi się poważny wypadek. Ktoś wspomniał o kierowcy zakleszczonym w kabinie, ktoś o długim wyczekiwaniu na wyniki badań kierowcy zabranego do szpitala.

Zobacz też: Bilsko: tir wypadł z drogi! Zjeżdżał z góry Just. Co wiózł?

Po kilku oczekiwaniach okazało się, że obrażeń nie ma a sprawca zdarzenia został ukarany mandatem, który przyjął od ręki. Co było przyczyną wypadku? Tego w policyjnych zapiskach nie ma.

A jak to zdarzenie relacjonują strażacy?

- Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że w rowie melioracyjnym znajdował się przewrócony na lewym boku samochód ciężarowy MAN. W chwili przybycia na miejsce zastępu z JRG kierowca znajdował się na kabinie pojazdu na wysokości  około 2 metrów. Od świadków zdarzenia uzyskano informację, że kierowca jechał sam pojazdem i prawdopodobnie stracił przytomność.

- Kierowcę sprowadzono z kabiny z wykorzystaniem drabiny nasadkowej  a następnie  został przekazany załodze przybyłej karetki pogotowia ratunkowego – dodają strażacy, którzy potem zabrali się za sorbcję rozlanego oleju hydraulicznego.

Zobacz też: Wjechała autem w kobietę i uciekła

- Uszkodzony pojazd przewoził ziemię, znajdował się całkowicie poza jezdnią i nie powodował utrudnień w ruchu dlatego też został pisemnie przekazany pracownikowi firmy przewozowej – dodają ratownicy.

W sumie całą akcja ratunkowa trwała niecałą godzinę.

ES [email protected] Fot.: KM PSP w NS

Miał być ranny a nie jest. Ciężarowy MAN wypadł z drogi
Fot.: KM PSP w NS


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)