Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 26 września. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
01/04/2014 - 17:00

Muszyna-Złockie: Pożar niezamieszkałego budynku. Policja na miejscu zdarzenia

Ponad dwudziestu strażaków gasiło dzisiaj (1 kwietnia) w Muszynie-Złockiem pożar niezamieszkałego budynku. Ogień zniszczył jego wnętrze. Przyczyna pożaru jest na razie nieustalona.
Dyżurny Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu został zaalarmowany o pożarze kilka minut po godz. 6. Do akcji ratowniczo-gaśniczej pojechali strażacy OSP z Muszyny, Muszyny-Folwarku i Złockiego, a także ratownicy PSP z Krynicy-Zdroju.
- Po dotarciu strażaków na miejsce pożaru okazało się, że pali się niezamieszkały budynek – poinformował nasz portal bryg. Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu. – Z uwagi na duże zadymienie panujące wewnątrz obiektu ratownicy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych.
Strażacy sprawdzili cały budynek, czy nie przebywają w nim jakieś osoby. Na szczęście nikogo w nim nie było. Z domu wynieśli natomiast dwie 11 kg butle gazowe. W wyniku pożaru spłonęło i uległo zniszczeniu wyposażenie budynku. Przyczyna pożaru jest na razie nieustalona.
Na miejscu zdarzenia przez kilka godzin pracowali policjanci. Okoliczności i przyczyny powstania pożaru będą ustalane przez funkcjonariuszy.
(MIGA)
Fot. PSP w Nowym Sączu – zdjęcie ilustracyjne.Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe