Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 2 sierpnia. Imieniny: Gustawa, Kariny, Stefana
09/08/2019 - 15:00

Nie odbierała telefonu i nie otwierała drzwi. Zaniepokojona córka wezwała pomoc

Starsza kobieta nie odbierała telefonu i nie otwierała drzwi mieszkania. Przestraszona córka, która obawiała się o zdrowie i życie matki wezwała służby ratunkowe.

Dzisiaj tuż przed godziną 9 pod numer alarmowy zadzwoniła kobieta, która od godzin porannych próbowała skontaktować się telefonicznie z matką, ale niestety ta nie odbierała telefonu. Nie otwierała też drzwi do mieszkania. Przestraszona córka od razu pomyślała o najgorszym. Obawiała się, że matce mogło coś się stać, dlatego poprosiła o pomoc służby ratunkowe.

Pod wskazany adres przy ulicy Matejki w Nowym Sączu ruszyły na sygnale wozy strażackie, karetka pogotowia i policja. Kobieta mieszkała na trzecim piętrze domu wielorodzinnego. Na miejscu strażacy zastali zaniepokojoną córkę, która twierdziła, że od godziny 7 nie ma z matką kontaktu. Podczas dzwonienia na jej numer komórkowy, słychać było dźwięk telefonu w mieszkaniu. Okna były zamknięte, a córka nie miała kluczy do mieszkania.

Strażacy postanowili wyważyć drzwi i wejść do środka, ale w tym czasie właścicielka mieszkania zjawiła się na miejscu cała i zdrowa. Okazało się, że poszła rano do kościoła i nie zabrała ze sobą telefonu. Na tym akcja została zakończona.

RG r.gajewski@sadeczanin.info Fot. IlustracyjnaDziękujemy za przesłanie błęduMiesięcznik Sądeczanin sierpień 2021