Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 27 lipca. Imieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa
07/08/2017 - 14:40

Niespokojny weekend na Limanowszczyźnie. Kolizja za kolizją i nietrzeźwi kierowcy

Pracowity był miniony weekend dla służb ratowniczych na Limanowszczyźnie. Kierowcy wykazali się szczególną nieostrożnością. Doszło do licznych kolizji. Niestety zatrzymano kilku nietrzeźwych, którzy kierowali samochodem pod wpływem alkoholu.

W sobotę (5 sierpnia) w Przyszowej policjanci zatrzymali kierującego ciągnikiem rolniczym. 69-letni mężczyzna nie posiadał tablic rejestracyjnych. Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że kierowca ma 1,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu oraz aktualny zakaz sądowy prowadzenia wszelkich pojazdów. Sprawa będzie miała rozstrzygnięcie w sądzie.  

Ponadto doszło do sześciu kolizji. O godz.8.50 w miejscowości Młyńczyska 19-letni kierujący pojazdem marki Peugeot, nie dostosował prędkości do warunków na drodze. Mężczyzna stracił panowanie nad samochodem i uderzył w przydrożną skarpę, a następnie wywrócił się na dach.

Zobacz także: Korzenna: Samochód wypadł z drogi!

Pół godziny po tym zdarzeniu w Mszanie Dolnej na skrzyżowaniu ul. Krakowskiej i Zakopiańskiej, 31-letni mężczyzna podróżując samochodem marki Star, potrącił pieszą. Na szczęście kobieta nie doznała poważnych obrażeń. Kierowca był trzeźwy i został ukarany mandatem.

Na kolejną kolizję nie trzeba było długo czekać. W Mordarce 18-letni kursant kierując pojazdem nauki jazdy, najechał na tył poprzedzającego go pojazdu marki Skoda. Tym razem mandat otrzymał 22-letni instruktor nauki jazdy.

Zobacz także: Pożar samochodu na Limanowszczyźnie. Audi spłonęło doszczętnie!

- O godz. 13.25 w miejscowości Koszary 18-letni kierujący pojazdem marki Peugeot chcąc uniknąć najechania na tył poprzedzającego go pojazdu, „odbił” w lewo i uderzył w bok samochodu marki VW, a następnie doprowadził do zderzenia z jadącym z przeciwnego kierunku pojazdem marki Ford CMax. Kierujący byli trzeźwi, a 18-latek został ukarany mandatem - mówi Jolanta Mól z limanowskiej policji.

W Laskowej 21-letnia kierująca pojazdem marki Audi A4 nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, straciła panowanie nad samochodem i wjechała do przydrożnego rowu doprowadzając do wywrócenia się samochodu. Kobieta została ukarana mandatem.

Niedziela także była niespokojna dla służb ratowniczych. W Szczyrzycu i Limanowej policjanci zatrzymali pijanych kierowców. Obaj odpowiedzą przed sądem.

Zobacz także: Dachował w Młyńczyskach. Powodem nadmierna prędkość

Kilka minut przed godziną 8 w Mszanie Górnej 48-letnia kierująca pojazdem marki Skoda, na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do rowu, a następnie uderzyła w betonowy przepust. Kobieta była trzeźwa i została ukarana mandatem.

W Mszanie Dolnej też nie obyło się bez kolizji. Na ul. Orkana 20-letni kierowca Fiata najechał na tył poprzedzającego go pojazdu marki Subaru. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

RG r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Ilustracyjne Sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu