Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
31/10/2020 - 07:45

Ogień w wielkim magazynie trocin. 66 strażaków walczyło z żywiołem [ZDJĘCIA]

Nad ranem zaczęło palić się składowisko trocin w dużym sądeckim przedsiębiorstwie. 13 zastępów straży pożarnej przez kilka godzin gasiło ogień i rozbierało magazyn, w którym doszło do pożaru.

Fot. PSP Nowy Sącz

Zobacz także: Groźny wypadek na zakrętach w Trzycierzu. Przewróciła się ciężarówka [FILM]

Sądeccy Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej około godziny 5 nad ranem w sobotę dostali wezwanie do pożaru w dużym przedsiębiorstwie przy ulicy Węgierskiej w Nowym Sączu.  Zapalił się zadaszony magazyn z wiórami, trocinami, prasowanymi kostkami i kawałkami drewna. Magazyn wypełniony był nimi po brzegi. Kiedy strażacy pojawili się na miejscu, pożarem objęta była górna podsufitowa warstwa materiału drzewnego.

Fot. PSP Nowy Sącz

Betonowy magazyn przykryty był blachą, co ograniczyło rozprzestrzenianie się ognia. Strażacy nie mieli jednak łatwego zadania, ponieważ blacha zwiększała zadymienie i promieniowanie ciepła. Sprawdzili kamerą termowizyjną sytuację na hali produkcyjnej, która przylega do magazynu.

Czytaj także: Rozbili grupę przestępczą, która przemyciła 15 ton marihuany [ZDJĘCIA, FILM]

Fot. PSP Nowy Sącz

Strażacy wywozili wióry i trociny ze składowiska na plac i tam je dogaszali. Później rozebrali poszycie dachowe magazynu. Na miejscu przez prawie pół dnia pracowało 66 strażaków z 13 zastępów. Przyczyna pożaru nie jest na razie znana. (PS) Fot. PSP Nowy Sącz.

Płonął magazyn z trocinami w Nowym Sączu. Na miejscu pracowało 13 zastępów straży pożarnej
Na ulicy Węgierskiej w Nowym Sączu płonął duży magazyn z trocinami i wiórami. Przez kilka godzin z żywiołem walczyło 66 strażaków.


Dziękujemy za przesłanie błędu