Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 24 października. Imieniny: Arety, Marty, Marcina
31/07/2019 - 18:10

Po czterech latach wykryli sprawcę włamania. Grozi mu 10 lat więzienia

Włamał się do salonu fryzjerskiego. Uszkodził szybę, ukradł sprzęt i kosmetyki. Myślał, że pozostanie bezkarny. Po czterech latach od popełnienia przestępstwa, mężczyzna usłyszał zarzuty.

Do przestępstwa doszło w Nowym Sączu w nocy z 29 na 30 grudnia 2015 roku. Nieznany wówczas sprawca włamał się do salonu fryzjerskiego. Przestępca uszkodził szybę w lokalu, a następnie ukradł sprzęt i kosmetyki. Spowodował łączne straty w wysokości 1625 zł.

Zobacz też Zatrzymali pijanego kierowcę. Był poszukiwany przez policję

Niestety mimo licznych czynności przeprowadzonych przez sądeckich policjantów, sprawca pozostawał nieuchwytny. Chociaż została wydana decyzja o umorzeniu postępowania, funkcjonariusze wciąż prowadzili czynności. Dzięki zabezpieczonym śladom wyodrębnili profil DNA sprawcy i przeprowadzili badania genetyczne. Policjantom udało się ustalić sprawcę, który popełnił przestępstwo.

42-letni mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Za kradzież z włamaniem i zniszczenie mienia sądeczaninowi grozi do dziesięciu lat więzienia. O losie sprawcy zadecyduje sąd.

RG [email protected], Fot. IlustracyjnaDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)