Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 4 sierpnia. Imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego
15/02/2020 - 14:35

Pożar w zakładzie fryzjerskim. Zapaliła się pralka

Strażacy przez półtorej godziny gasili pożar, który wybuchł w jednym z budynków przy ulicy Romanowskiego w Nowym Sączu. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło i nikt nie ucierpiał w pożarze.

W nocy z czwartku na piątek, dwadzieścia minut po godzinie pierwszej sądeckie służby ratunkowe zostały postawione na równe nogi. Na ulicy Romanowskiego w Nowym Sączu zaroiło się od strażaków. Przyjechało także pogotowie ratunkowe i policja. Jak się okazało, w piwnicy, która znajdowała się pod zakładem fryzjerskim i gabinetem kosmetycznym wybuchł pożar. W lokalu było pełno dymu.

Zobacz też Dobra: groźny wypadek i dachowanie samochodu. Na miejsce przyleciał helikopter

Strażacy za pomocą siekier i piły wycięli otwór w drzwiach i weszli do środka. Odłączyli w budynku prąd. Następnie otwarli okna na klatce schodowej i poinformowali wszystkich mieszkańców o zaistniałej sytuacji.

Strażacy weszli do piwnicy. W jednym z pomieszczeń paliła się pralka oraz materiały znajdujące się w pobliżu. Bardzo szybko ugasili pożar, a zniszczony sprzęt wynieśli na zewnątrz. Na koniec we wszystkich pomieszczeniach otwarli okna i przewietrzyli budynek. Na tym zakończyła się trwająca półtorej godziny akcja.

RG [email protected], Fot. PSP Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)