Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
20/11/2023 - 14:40

Rekordzista! Ledwo dostał prawo jazdy, a już je stracił

Ledwo zdał egzamin na prawo jazdy i otrzymał uprawnienia do kierowania samochodem, a już je stracił. Jakby tego było mało, będzie musiał zapłacić wysoki mandat, a na jego kontro trafiło aż 15 punktów karnych.


W ostatnich dniach, limanowscy policjanci przeprowadzili na drogach Limanowszczyzny akcję "Prędkość". Funkcjonariusze skontrolowali ponad 40 pojazdów i ujawnili aż 20 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Niechlubnym rekordzistą był 18-letni mieszkaniec powiatu limanowskiego, który został zatrzymany w miejscowości Dobra. Policyjny miernik wskazał 123 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie przepisy pozwalają na jazdę z prędkością 50 km/h.

- 18-letni kierujący, który prawo jazdy posiadał zaledwie pół roku, za popełnione wykroczenie, jakim jest przekroczenie prędkości o 73 km/h, został ukarany mandatem oraz 15 puntami karnymi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierujący stracił również prawo jazdy na okres 3 miesięcy - informuje st. asp. Jolanta Batko z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej. 

Zobacz też To co zrobili przed galerią w Nowym Sączu, nie mieści się w głowie. Ona wszystko nagrywała [FILM]

Funkcjonariusze apelują do wszystkich kierowców o rozwagę i przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. ([email protected] Fot. KPP Limanowa, Ikona Ilustracyjna KMP Nowy Sącz)
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu