Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 21 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
01/09/2016 - 11:10

Stodoła poszła z dymem. Ratownicy ocalili dom i stajnię

Ponad pięćdziesięciu strażaków gasiło w Zarzeczu (gmina Łącko) pożar stodoły. Akcja trwała prawie cztery godziny. Mimo wysiłków ratowników budynku nie udało się ocalić. Natomiast uratowano stajnię oraz dom jednorodzinny.

pożar w Zarzeczu, spłonęła stodoła

Pożar wybuchł w jednym z gospodarstw w środowe popołudnie, około godz. 18.00. Płonęła duża drewniana stodoła, w której składowane było między innymi siano. Do tego budynku przylegała stajnia. W odległości około pięciu metrów od miejsca pożaru znajdował się natomiast dom.

- Jeszcze przed przybyciem ratowników na miejsce pożaru właściciel gospodarstwa zdążył wyprowadzić ze stajni zwierzęta – powiedział portalowi Sądeczanin.info. bryg. Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu. - Pożar gasiło pięćdziesięciu czterech strażaków zawodowych i ochotników z jednostek działających na terenie gminy Łącko

Zobacz także: Pożar budynku gospodarczego w Zarzeczu. Strażacy walczą z żywiołem

Część ratowników pracowało gasząc objętą ogniem stodołę, a część lało wodę na przylegającą do niej stajnię.

Pożar stodoły w Zarzeczu, budynek spłonął

Niestety, mimo wysiłków ratowników stodoły nie udało się uratować. Budynek spłonął doszczętnie. Strażacy rozebrali spalone elementy konstrukcji budynku. Potem przez kilka godzin przerzucali i przelewali wodą duże ilości siana i słomy, które były zgromadzone w stodole. Wodę czerpali początkowo ze zbiornika przeciwpożarowego w Zarzeczu, a później bezpośrednio z rzeki Dunajec.

Ratownicy sprawdzili wszystkie zagrożone budynki kamerą termowizyjną.

Przyczyna pożaru jest nieustalona

(MACH), Fot. PSP w Nowym Sączu.

Zarzecze, pożar stodoły


Dziękujemy za przesłanie błędu