Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
11/07/2019 - 13:25

Tragiczna śmierć w płomieniach. Strażacy znaleźli zwęglone zwłoki

Pożar domu przy ulicy Łazarskiego w Limanowej został już ugaszony. Niestety strażacy wewnątrz budynku znaleźli zwęglone zwłoki. Na miejscu pracują funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo-śledczej oraz prokurator.

Dzisiaj około godziny 12.30 w budynku mieszkalnym przy ulicy Łazarskiego w Limanowej wybuchł pożar. Już po kilku minutach na miejsce dotarli policjanci. Chwilę później przyjechały zastępy strażackie. Kłęby czarnego dymu i płomienie było widać już z daleka. Konstrukcja dachowa była cała w ogniu. 

Zobacz też Dwa pożary jednej nocy w tej samej miejscowości. Czy to sprawka podpalacza?

Strażacy natychmiast przystąpili do gaszenia pożaru polewając płonący dom wodą. Niestety po wejściu do budynku znaleźli zwęglone zwłoki. Jak na razie nie wiadomo czy jest to ciało kobiety czy mężczyzny.  

- Na miejscu czynności wykonuje grupa dochodzeniowo-śledcza i prokurator - informuje Jolanta Mól, rzecznik prasowy limanowskiej policji. 

Zobacz też Wielki pożar w Łącku. Spłonęły budynki gospodarcze [ZDJĘCIA]

Jest to kolejny pożar, do którego doszło w ostatnich dniach w regionie. Przypomnijmy. Minionej nocy w Łącku spłonęły dwa budynki gospodarcze. Kilkudziesięciu strażaków przez kilka godzin walczyło z żywiołem, który niestety był silniejszy. Niewiele udało się uratować. Z kolei w Uściu Gorlickim strażacy byli aż dwukrotnie wzywani do pożarów. Najpierw płonął drewniany bar, potem szopa pokryta gontem. Wszystko wskazuje na to, że w obu przypadkach doszło do podpalenia.

RG [email protected], Fot. Powiat Limanowski 112 Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)