Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 1 marca. Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy
16/01/2021 - 19:00

Trudne warunki na sądeckich drogach. Wypadek w Bartkowej-Posadowej i Żegiestowie

Oblodzone i nieodśnieżone drogi w naszym regionie to zguba dla kierowców. W sobotnie popołudnie strażacy pomagali przy wielu kolizjach i wypadkach. W Bartkowej-Posadowej dwie osoby trafiły do szpitala, w Żegiestowie jedna.

Zdjęcie ilustracyjne, fot. archiwum Sądeczanina

Czytaj również: Tylicz: na górze Łan utknęła "terenówka" z młodymi ludźmi w środku

Kierowcy, uważajcie na drogach w regionie. Na drogach jest bardzo ślisko, w niektórych miejscach na jezdni zalega spora warstwa śniegu. Policja apeluje o uważną i bezpieczną jazdę. Sobota, 16 stycznia, niestety nie była dla służb spokojnym dniem.

Przed godziną 12 w Bartkowej-Posadowej (gmina Gródek nad Dunajcem) samochód osobowy wpadł do rowu. Dwie osoby, które podróżowały autem trafiły do szpitala. Jedna z nich to 13-latek. Z kolei w Żegiestowie (gmina Muszyna) doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Tutaj również podróż jednej z pięciu osób zakończyła się w szpitalu.

Na śliskich drogach, stracić panowanie nad samochodem można w przeciągu chwili. Tak też stało się w Muszynce (gmina Krynica-Zdrój), gdzie strażacy Państwowej Straży Pożarnej pomagali wyciągnąć pojazd z przydrożnego rowu. Na szczęście, nikomu nic się nie stało. Kolizje to również częsty przypadek w mieście. Po godzinie 16 na ulicy Królowej Jadwigi w Nowym Sączu zderzyły się dwa samochody. Szczęśliwie dla podróżujących, ratownicy medyczni nie musieli zabierać nikogo do szpitala.

Wcześniej w miejscowości Młynne, niedaleko Limanowej, na drodze powiatowej zderzył się bus prywatnego przewoźnika z ciężarówką. Kierowca i pasażerka autobusu zostali zabrani do szpitala. Czytaj więcej: Młynne: bus kursowy zderzył się z ciężarówką. Mercedes wylądował w rowie (s.siwulska@sadeczanin.info, fot. zdjęcie ilustracyjne - archiwum Sądeczanina)Dziękujemy za przesłanie błędu