Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 stycznia. Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława
01/02/2016 - 13:15

Trzydziestolatek usłyszał 250 zarzutów oszustwa

Aż 250 zarzutów oszustwa usłyszał 30-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego, który wykorzystując internet naraził firmę oferującą akcesoria motocyklowe na straty w wysokości około 54 tys. złotych.

Pod koniec ubiegłego roku policjanci uzyskali informacje, że w internecie pojawiły się oferty akcesoriów motocyklowych w bardzo niskich cenach.

oszustwa internetowe sprawca zatrzymany

- Wzbudziło to podejrzenie, że albo oferowane przedmioty pochodzą z przestępstwa, albo mają podrobione znaki towarowe – powiedziała naszemu portalowi Anna Walczewska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. - Policjanci, w ramach prowadzonych działań ustalili, że przedmioty te za pośrednictwem Internetu oferuje 30–letni pracownik jednej z działających na terenie powiatu firm, która prowadziła sprzedaż akcesoriów motocyklowych między innymi w sieci. Wykonane przez policjantów działania doprowadziły do ujawnienia sposobów, którymi nieuczciwy pracownik oszukiwał właścicieli. Policjanci ustalili, że podejmując różne podstępne zabiegi pracownik powodował powstanie pozornych nadwyżek towaru, a następnie wyprowadzane w ten sposób przedmioty sprzedawał w Internecie. W wyniku przeszukania odzyskano buty motocyklowe wyprowadzone przez niego z firmy i oferowane za pośrednictwem Internetu.

Sprawa jest rozwojowa. Policja ustala wszelkie okoliczności związane z tym przestępstwem.

W czwartek (28 stycznia) trzydziestolatek usłyszał zarzut oszustwa, a dzień później prokurator rejonowy w Nowym Sączu zastosował wobec tego niego dozór policyjny.

Za popełnione przestępstwo-oszustwo internetowe, grozi kara do 8  lat pozbawienia wolności.

Opr. (MACH)

Fot. (MACH)Dziękujemy za przesłanie błędu