Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 21 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
20/11/2015 - 08:35

Uwaga na oszustwa internetowe. Ważna zasada ograniczonego zaufania

W ostatnich dniach policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz podległych jej komisariatów otrzymali kolejne zgłoszenia od osób, które zostały oszukane podczas dokonywania zakupów za pośrednictwem Internetu.

Na początku listopada br. mieszkaniec Nowego Sącza, za pośrednictwem jednego z ogłoszeniowych portali internetowych zakupił motocykl, za który zapłacił prawie 2,5 tys. zł. Z kolei  mieszkaniec jednej z gmin Starego Sącza korzystając z  jednego z aukcyjnych portali internetowych zakupił telefon komórkowy, za który zapłacił 800 złotych. Podobnie  mieszkaniec Grybowa, który w podobny sposób nabył konsolę do gier, jak również mieszkanka Nowego Sącza, która zamówiła router.

Wszyscy ci internauci nie doczekali się na realizację zamówienia. Powiadomili, wiec Policję.

policja ściga oszustów internetowych

-  Nie dajmy się oszukać!  - apeluje Aneta Walczewska z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. - Kiedy robimy zakupy przez Internet, kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania. Starajmy się sprawdzić wiarygodność i rzetelność firmy lub osoby sprzedającej. Najlepiej, kiedy na stronie podany jest adres siedziby firmy z telefonem, a nie tylko adres mailowy. Adres przyda nam się w przypadku, gdy zechcemy odesłać towar lub złożyć reklamację. Natomiast pewność, co do rzetelności firmy da nam również możliwość osobistego odbioru towaru, a nie tylko wysyłka po wpłacie na konto.

Ważne jest również, aby podczas odbioru przesyłki jeszcze przy kurierze sprawdzić jej zawartość. Sprawdzimy przez to nie tylko, czy towar nie został uszkodzony, ale przede wszystkim czy zawartość zgadza się z zamówieniem.

Opr. (MACH)

Fot. i źródło: KMP w Nowym Sączu.Dziękujemy za przesłanie błędu