Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 21 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
22/05/2018 - 14:05

Wielki pożar w Korczynie. Straty są ogromne. 250 tys. zł poszło z dymem

Przez prawie pięć godzin z ogniem walczyło 61 strażaków. Niestety drewnianej stodoły nie udało się uratować. W budynku było siano i maszyny rolnicze. Wszystko spłonęło doszczętnie.

Miniona noc była bardzo pracowita dla strażaków z Gorlic. Kilkanaście minut po północy dostali zgłoszenie, że w Korczynie pali się drewniana stodoła. Na miejsce pośpieszyło aż 12 zastępów. Niestety budynek był już cały w ogniu. W pobliżu stał dom i budynek gospodarczy. Strażacy musieli działać bardzo szybko, aby nie doszło do rozprzestrzenienia się ognia.

Zobacz też Pożar w sądeckim Domu Pomocy Społecznej. Mieszkańcy zostali ewakuowani

Przez prawie pięć godzin z ogniem walczyło 61 strażaków. Niestety stodoły nie udało się uratować. Spłonęła doszczętnie. Zostały jedynie zgliszcza. Na szczęście nikt nie ucierpiał w pożarze. Oprócz budynku, spaliło się również siano i maszyny rolnicze. Straty jakie ponieśli właściciele szacuje się na kwotę około 250 tysięcy złotych. Dzięki sprawnej akcji strażaków udało się uratować mienie w wysokości 400 tys. zł.

Na miejscu pracowali policjanci, którzy ustalali przyczynę wybuchu ognia. Funkcjonariusze podjęli decyzję, aby powołać biegłego w zakresie pożarnictwa, który dokładnie zbada, co było przyczyną pożaru. Niewykluczone, że ktoś podpalił budynek. Strażacy zakończyli działania dopiero o godzinie 5.

RG r.gajewski@sadeczanin.info, Fot. Ilustracyjna Sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu