Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 26 września. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
24/02/2014 - 16:06

Wpadł przez niewłączone światła. Miał ponad trzy promile

Sądeccy policjanci wczoraj (23 lutego) około godz. 2.30 przy ul. Węgierskiej w Nowym Sączu zatrzymali do kontroli kierowcę citroena, który jechał bez włączonych świateł. Okazało się, że 38-latek miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.
Policjanci sądeckiej drogówki wczoraj około godz. 2.30 zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu osobowego marki citroen, który poruszał się bez włączonych świateł mijania.
- Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu, a badanie wykazało, że 38-latek ma w organizmie ponad 3 promile alkoholu – informuje sierż. szt. Iwona Grzebyk-Dulak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. – W związku z tym mężczyźnie zatrzymane zostało prawo jazdy oraz tymczasowy dowód rejestracyjny, który utracił ważność – dodaje.
Nietrzeźwy 38-letni mieszkaniec Sądecczyzny trafił pod opiekę wskazanej osoby. Za przestępstwo, jakim jest kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, mężczyźnie grozi zakaz prowadzenia pojazdów do 10 lat oraz grzywna, ograniczenie wolności lub kara pozbawienia wolności do 2 lat.

(ALF)
Fot. Archiwum KWP Kraków
 


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe