Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
29/10/2018 - 13:35

Zakopane: kilkuset policjantów, strażaków i ratowników szuka zaginionej 90-latki

Kobieta wyszła z domu w niedzielny wieczór. Niestety do tej pory nie wróciła. Rodzina nie ma z nią żadnego kontaktu. Zaginionej 90-latki szukają policjanci, strażacy i ratownicy TOPR.

Strażacy, policjanci oraz ratownicy górscy od wczoraj szukają 90-letniej Janiny Liseckiej. Kobieta mieszka w Zakopanem. W niedzielę wieczorem (28 października) wyszła z domu i niestety do tej pory nie wróciła. Zaniepokojona rodzina postanowiła poprosić o pomoc służby ratunkowe.

Ratownicy przeszukali już okolice, w których mieszkała zaginiona. Niestety kobiety nie udało się odnaleźć. Teraz służby ratunkowe sprawdzają teren Tatrzańskiego Parku Narodowego. W poszukiwania zostały zaangażowane również psy. Ratownicy TOPR wykorzystali również śmigłowiec ratunkowy. W działaniach biorą udział sądeccy strażacy.

- W poszukiwania zostało zaangażowanych dwunastu  strażaków z Grupy Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz, a także trzech strażaków z sądeckiej Państwowej Straży Pożarnej oraz dwa psy – wyjaśnia Marian Marszałek.  

Kobieta była ubrana w czarne buty, czarne spodnie i czarną kurtkę. 90-latka porusza się o kulach.

- W przypadku posiadania informacji prosimy o pilny kontakt telefoniczny pod numerem 182023400 lub 182023404 – apelują policjanci z Zakopanego.

RG [email protected], Fot. IlustracyjnaDziękujemy za przesłanie błędu