Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
03/11/2020 - 06:30

Zamknął się w pokoju. Gdy weszli do środka, znaleźli powieszone ciało

Zamknął się w pokoju. Gdy strażacy wyważyli drzwi i weszli do środka, było już za późno. Mężczyzna powiesił się we własnym domu. Policjanci ustalają przyczyny tej tragedii.

W poniedziałkowy wieczór w jednym z domów w Roztoce-Brzezinach (gmina Gródek nad Dunajcem) rozegrał się dramat. 59-letni mężczyzna zamknął się w jednym z pomieszczeń własnego domu i targnął się na życie.

Rodzina nie mogła dostać się do pokoju, w którym znajdował się mężczyzna, dlatego wezwali pomoc. Błyskawicznie na miejscu zjawili się strażacy, którzy wyważyli drzwi i weszli do środka. Znaleźli tam powieszone ciało 59-latka. Niestety na ratunek było za późno. Mężczyzna już nie żył. Nie wiadomo, co skłoniło go do tak desperackiego czynu. Być może miał jakieś problemy albo cierpiał na depresję.

Zobacz też Nie odwracaj wzroku, reaguj. Samobójcą może być bliska osoba

W ostatnim czasie niestety bardzo często dochodzi do samobójstw na Sądecczyźnie i w sąsiednich powiatach. Niemal co kilka dni, ktoś - zarówno starsi, jak i młodzi - próbuje skończyć ze swoim życiem.

W minioną niedzielę (1 listopada) podobny dramat rozegrał się w Mochnaczce Wyżnej koło Krynicy. W lesie znaleziono ciało kobiety, która prawdopodobnie targnęła się na własne życie. Policja wstępnie wykluczyła udział osób trzecich.

Zobacz też Stracił przytomność na przejściu dla pieszych. Musieli go reanimować

Ze statystyk policyjnych wynika, że w 2018 roku w Nowym Sączu i w powiecie nowosądeckim doszło do siedemdziesięciu pięciu prób samobójczych. Niestety aż trzydzieści osiem zakończyło się śmiercią. Wśród tych osób było pięć kobiet i trzydziestu trzech mężczyzn.

W 2019 roku było podobnie. Sądeccy policjanci odnotowali sześćdziesiąt osiem prób samobójczych, z czego aż trzydzieści cztery zakończyły się zgonem. Wśród tych osób było pięć kobiet i dwudziestu dziewięciu mężczyzn. Rok 2020 jeszcze się nie skończył, ale wszystko wskazuje na to, że statystyki związane z liczbą samobójstw będą jeszcze wyższe niż w ubiegłych latach. (redakcja@sadeczanin.info, Fot. Ilustracyjna)Dziękujemy za przesłanie błędu