Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 9 sierpnia. Imieniny: Klary, Romana, Rozyny
31/03/2014 - 19:20

Znaleziono ludzkie szczątki w Gorczańskim Parku Narodowym

W Dolinie Kamienicy, pod Turbaczem, na terenie Gorczańskiego Parku Narodowego znaleziono dzisiaj (31 maca) ludzkie szczątki. Nieopodal tego miejsca leżały narty, buty i plecak. Przez kilka godzin, pod nadzorem prokuratora pracowali tam policjanci.
Na ludzkie szczątki w Gorcach natrafił leśniczy GPN, który patrolował w parku trudno dostępny teren. Tego wstrząsającego odkrycia dokonał on w Dolinie Kamienicy pod Turbaczem. Na miejsce pojechali zaalarmowani ratownicy Grupy Rabczańskiej GOPR oraz policja, która została powiadomiona o tym fakcie przez dyrekcję Gorczańskiego Parku Narodowego.
- Otrzymaliśmy około godz. 10 informację, że pracownik GPN podczas patrolowania terenu parku natrafił na szczątki ludzkie – powiedział naszemu portalowi kom. Piotr Wąchała, po. rzecznik prasowego Komendy Powiatowej Policji w Limanowej. – W ich pobliżu zostały również odnalezione narty, buty i plecak.
Przez kilka godzin w Gorcach, pod nadzorem prokuratora pracowała grupa dochodzeniowa z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej, technik kryminalistyki i policjanci z posterunku w Kamienicy.
Szczątki ludzkie i przedmioty, które przy nich znaleziono zostały zabezpieczone. Tożsamość tej osoby będzie ustalać policja. Na razie nie wiadomo, czy w plecaku były jakieś dokumenty albo przedmioty, które mogłyby pomóc w identyfikacji tej osoby.
(MIGA)
Fot. (MIGA)Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)