Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
05/01/2016 - 06:45

Prezydent Ryszard Nowak z życzeniami u Stulatki

Setne urodziny Eugenii Romańskiej to dobry powód do odwiedzin prezydenta.

Wszelkiej pomyślności i długich lat życia w zdrowiu życzył prezydent Ryszard Nowak, obchodzącej swoje setne urodziny, Eugenii Romańskiej. W uroczystym spotkaniu, które odbyło się w domu Jubilatki, wzięła udział najbliższa rodzina. 

Wraz z życzeniami Prezydent Nowego Sącza, w towarzystwie kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Małgorzaty Antkiewicz-Wójs, przekazał Pani Eugenii listy gratulacyjne od Prezesa Rady Ministrów i Wojewody Małopolskiego, a także kwiaty i okolicznościowy prezent, który z pewnością przyda się w kuchni Stulatki. Życzenia z okazji setnych urodzin złożyła również wicedyrektor nowosądeckiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Agata Michalik. 


 

Eugenia Romańska urodziła się w 1916 roku. Uczęszczała do Prywatnej Szkoły Przemysłowej Żeńskiej Koła TSL w Nowym Sączu. Jej założycielem i pierwszym dyrektorem był znany sądecki społecznik i artysta malarz Bolesław Barbacki, który wspierał kształcenie Eugenii Romańskiej. W 1938 roku podjęła pracę w Spółdzielni PSS "Społem", gdzie przez lata pracowała w zespole chałupnicznym. Była założycielką Klubu Seniora w Nowym Sączu i wieloletnią, zasłużoną działaczką harcerską. Za swoje zasługi otrzymała najwyższy przedwojenny harcerski stopień instruktorski Harcmistrza Rzeczpospolitej.  

BOS

Źródło, fot: UM Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu