Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 czerwca. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
24/05/2024 - 10:50

Mało znany zakątek pod Nowym Sączem. Widoki robią wrażenie [WIDEO] [ZDJĘCIA]

To jedna z najnowszych platform widokowych w naszym regionie. Być może niektórzy jeszcze nie wiedzą o jej istnieniu? Co ciekawe, powstała na bazie starego mostu drogowego… Okolica jest bardzo urokliwa.

Miejsca wypoczynkowe w okolicach Nowego Sącza

Mieszkańcy naszego regionu często szukają różnego rodzaju miejsc, w których mogą spędzić wolny czas i nieco się zrelaksować. Szczególnie jest to widoczne letnią porą. Na szczęście w okolicy ich nie brakuje. 

Wypocząć można chociażby na starosądeckich stawach. Pięknie widoki mamy okazję podziwiać z kolei z platformy widokowej w Woli Kroguleckiej. Osób odwiedzających te miejsca nigdy nie brakuje.

Platforma widokowa w Kurowie

Od niedawna mamy również możliwość skorzystania z zupełnie nowej platformy. Znajduje się w Kurowie i jest… pozostałością po starym moście. Kiedy wybudowana została nowa przeprawa, poprzednia trafiła pod młotek. Małopolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zdecydował się jednak zostawić niewielką część. Stała się podstawą dla późniejszego zagospodarowania tego miejsca.

- Walory krajobrazowe i ciekawa konstrukcja mostu znakomicie  wpisują się w otoczenie, dlatego warto było ten pomysł zrealizować – mówiła wówczas Iwona Mikrut z biura prasowego Generalnej Dyrekcji.  


Mamy tutaj dwustronne ławeczki, na których można odpocząć i podziwiać okolicę. Dunajec, góry, lasy, piękno przyrody, a w tle nowy most… Ciekawych widoków nie brakuje. 

Dodajmy, że mamy tu też miejsca parkingowe, a cała platforma zabezpieczona jest barierką. Jak rzeczywiście wygląda? Przekonacie się oglądając materiał filmowy. ([email protected], fot.: Rafał Gajewski, wideo: Rafał Gajewski)

Mało znany zakątek pod Nowym Sączem. Widoki robią wrażenie
To jedna z najnowszych platform widokowych w naszym regionie. Być może niektórzy jeszcze nie wiedzą o jej istnieniu? Co ciekawe, powstała na bazie starego mostu drogowego… Okolica jest bardzo urokliwa.


Dziękujemy za przesłanie błędu