Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 26 listopada. Imieniny: Leona, Leonarda, Lesławy
08/12/2019 - 12:55

Największe przeboje świąt, bez nich wizyta w hipermarkecie nie jest taka sama

Są takie piosenki i melodie bez których nie ma mowy o prawdziwym klimacie Bożego Narodzenia. I nie mówimy tu o kolędach, tylko o szlagierach, które bez zwątpienia usłyszymy w każdej rozgłośni radiowej i niemal w każdym domu. Przypominamy Wam dziś zaledwie o kilku i czekamy na Wasze propozycje. W ten sposób możemy razem stworzyć świąteczną, bożonarodzeniową - i pewnie też częściowo sylwestrową - listę przebojów. Zaczynajmy.

Zacznijmy od klasyki. Nat King Cole – „The Christmas Song" - kawałek ten pochodzi z 1946 roku, ale tak naprawdę szersza publiczność usłyszała go dużo później, bo w 1960 roku, gdy Nat King Cole wydał album The Magic of Christmas.

Frank Sinatra – Have Yourself A Merry Little Christmas”. Jako pierwsza zaśpiewała tę piosenkę Judy Garland w 1944 roku. Piosenka pochodzi z musicalu „Spotkamy się w St. Louis”. Wersja Sinatry jest lekko zmodyfikowana. Kawałek ten śpiewał również Elvis Presley i Dean Martin oraz Bing Crosby.

Zobacz też: Tradycja Lachów Sądeckich na Boże Narodzenie

Frank Sinatra – „Santa Claus Is Coming To Town” - piosenka pochodzi z albumu "Christmas Songs by Sinatra" wydanego w 1948 roku.

Dean Martin – „Let It Snow” - kawałek pochodzi z 1945 roku i śpiewał go również Frank Sinatra i Rod Stewart a współcześnie Michael Buble. Jako ciekawostkę możemy dodać, że Samm Cahn i Jule Styne napisali go w Hollywood podczas wyjątkowo gorącego lata.

Jose Feliciano – „Feliz Navidad” - piosenka, której tekst jest częściowo hiszpański, częściowo angielski została napisana w 1970 roku a jej tytuł pochodzi od tradycyjnych życzeń składanych sobie przez Hiszpanów na święta i Nowy Rok.

John Lennon – „So this is Christmas". Utwór ten znany jest też pod tytułem "Happy Christmas (War Is Over)" został wydany w 1971 roku jako kolejna manifestacja Lennona przeciwko wojnie w Wietnamie. Współcześnie po tę piosenkę traktowaną już jako świąteczny standard sięga wielu słynnych artystów z Celine Dione na czele.

Band Aid 1984 – „Do they Know it's Christmas" - piosenka ta została napisana przez Boba Geldofa poruszonego klęską głodu w Etiopii. Co kryje się pod nazwą Band Aid? Czołowi piosenkarze brytyjscy i irlandzcy z tego okresu. Usłyszymy m.in. Stinga i Bono. To właśnie z powodu tej piosenki inny popularny artysta - o którym zaraz będzie mowa - zdecydował się swój świąteczny singiel wydać rok później. O kim mowa?Dziękujemy za przesłanie błędu