Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
28/12/2018 - 16:10

Bożena Hudzik nowym dyrektorem Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego

Bożena Hudzik pełni obowiązki dyrektora Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego. W styczniu 2019 r. zostanie ogłoszony konkurs na to stanowisko. Poprzedni dyrektor został dyscyplinarnie zwolniony przez Zarząd Powiatu Nowosądeckiego.

Bożena Hudzik, fot. Maria OlszowskaBożena Hudzik ukończyła m.in.: studia w Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie (Wydział Pielęgniarstwa), podyplomowe Studium Promocji Zdrowia w Instytucie Zdrowia Publicznego CMUJ w Krakowie, studia podyplomowe „Kadry menadżerskie dla reformy opieki zdrowotnej w Polsce (Project Hope Polska),

Nowa dyrektor sądeckiego pogotowia skończyła też studia podyplomowe „Zarządzanie w organizacji pomocy społecznej" (Wyższa Szkoła Administracji  w Bielsku-Białej) oraz studia doktoranckie na Uniwersytecie Kardynała  Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Była m.in.: kierownikiem Miejskiego Żłobka nr 3 w Nowym Sączu, kierownikiem Oddziału Epidemiologii Terenowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Limanowej,  nauczycielem w Zespole Szkół Medycznych w Limanowej. Od 1999 r. pracowała w samorządzie powiatowym na stanowiskach głównego specjalisty ds. promocji zdrowia, dyrektora Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych, a od 2005 r. była dyrektorem Domu Pomocy Społecznej w Muszynie.

Zobacz też: Po wyborach spadła głowa dyrektora pogotowia

Bożena Hudzik przewodniczyła też Nowosądeckiej Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych (2007 – 2011), była członkiem Państwowej Komisji Egzaminacyjnej Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych oraz przewodniczącą Rad Społecznych: SPZOZ Szpitala im. J. Dietla w Krynicy Zdroju, Powiatowego Ośrodka Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia.

Brała też aktywny udział w procesie budowy i tworzenia  hospicjum stacjonarnego w Nowym Sączu i przewodziła Komisji Rewizyjnej.

(olsz) Fot. Maria OlszowskaDziękujemy za przesłanie błędu