Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
10/12/2019 - 00:15

Chcesz uczestniczyć w wigilijnej wieczerzy mieszkańców Krynicy?

Tradycyjnie w Krynicy-Zdroju, z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia osoby samotne i z rodzinami zasiądą do wigilijnego stołu. Chętni, którzy chcą wziąć udział w spotkaniu opłatkowym proszone są o zgłoszenie się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, do 17 grudnia.

Wieczerza wigilijna dla osób samotnych i rodzin stała się już tradycją w Krynicy-Zdroju. Rozpoczyna ją modlitwa, składanie świątecznych życzeń oraz dzielenie się opłatkiem, symbolem pojednania i przebaczenia, znakiem przyjaźni i miłości. Dzielenie się nim na początku wieczerzy wigilijnej wyraża chęć bycia razem. Następnie serwowane są tradycyjne potrawy takie, jak np. czerwony barszcz z uszkami, ryba i świąteczne wypieków.

Osoby, które chciałyby uczestniczyć w wigilii, proszone są o zgłaszanie się do Ośrodka Pomocy Społecznej w Krynicy-Zdroju przy ulicy Kraszewskiego 37, do 17 grudnia w godz. 8-15.

Wieczerza wigilijna dla osób samotnych i rodzin odbędzie się 20 grudnia o godz.13 w Domu Wczasowym "SKARBÓWKA", ul. Kiepury 6. Na spotkanie opłatkowe zaprasza Piotr Ryba, burmistrz Krynicy-Zdroju.

(MK) fot. ilustracyjneDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)