Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 27 lipca. Imieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa
21/10/2018 - 10:05

Dlaczego w sądeckim PTT zawiesili turystyczne buty na kołku

Słoneczna pogoda, błękit nieba i temperatury powyżej 20 stopni. Przy takiej aurze przyszło świętować zakończenie turystycznego sezonu fanom pieszych, górskich wędrówek spod znaku sądeckiego PTT.

Pożegnanie  sezonu turystycznego w sądeckim PTT  to tylko symboliczne zawieszenie górskich butów na kołku, bo piesze wędrówki organizowane są przez cały rok.

Czytak też Dlaczego mężowie tych kobiet nie dostali w niedzielę rosołu?

- Na szczęście w naszym przypadku to tylko symboliczne wydarzenie, przerywnik w całorocznym wędrowaniu, służący integracji turystycznego towarzystwa i podsumowaniu akcji zdobywania „Swojego Mount Everestu” - mówi Zbigniew Smajdor z sądeckiego  PTT.

Pogoda  była jak na zamówienie. Na niebie królował błękit, a termometry wskazywały powyżej dwudziestu stopni Celsjusza.  

Czytaj też Poszli podziwiać widoki, nic nie zobaczyli i …są zadowoleni

Zanim dotarliśmy do Gołdynówki w Przysietnicy – miejsca naszej turystycznej biesiady, przewodnik Maria Dominik poprowadziła nas urokliwymi, nieznakowanymi ścieżkami Beskidu Sądeckiego - relacjonuje wyprawę Zbigniew Smajdor. - Po szumiącym pod stopami dywanie liści wędrowaliśmy z Doliny Wielkiej Roztoki w Rytrze przez Kanarkówkę i Niżne Wdżary.

Po drodze rozległe, widokowe polany, na których wygrzewaliśmy się w promieniach słońca. W Gołdynówce czekał na nas pyszny bigos, grillowane kiełbaski, pachnący wiejski chleb, kociołek grzanego wina i słodkie wypieki. Zdobywający „Swój Mount Everest” otrzymali z rąk Prezesa PTT Wojciecha Szaroty nagrody książkowe o tematyce górskiej.

 Podobnie jak w latach ubiegłych, nie miała sobie równych Ewa Ciarach, uczestniczka niemal wszystkich oddziałowych wycieczek. Zwieńczeniem turystycznego spotkania były tańce i świetna zabawa.                                                                                                    

(oprac. Jm)  fot. Zbigniew SmajdorDziękujemy za przesłanie błędu