Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 15 sierpnia. Imieniny: Marii, napoleona, Stelii
17/05/2018 - 11:15

Fotozagadka: gdzie stoi biały jeleń? Mamy rozwiązanie

Druga z cyklu fotozagadek "Sądeczanina". Napisz do nas, jeśli wiesz, gdzie usytuowany jest biały jeleń ze zdjęcia. Do wygrania unikatowy, redakcyjny kubek. Do kogo on trafi?Gdzie stoi ten biały jeleń?

- Otóż, Biały Jeleń, widniejący na powyższym zdjęciu, znajduje się w miejscowości Iwkowa. Można go zobaczyć, wjeżdżając od strony północnej, przy skrzyżowaniu z drogą do słynnej w tamtym rejonie "Bacówki".  Dokładnie zlokalizowany jest na fundamencie obok remizy strażackiej. Jest to bardzo charakterystyczny element tamtejszego krajobrazu, gdyż jest to symbol gminy. Dlatego też, jego postać figuruje również w gminnym herbie - napisała do nas pani Anna. I to ona otrzymuje wyrazy uznania za obszerną informację i nasz redakcyjny kubek.

Bardzo dziekujemy wszystkim, którzy wzieli udział w naszej fotozabawie. I  choć przysłali oczywiście poprawne, to raczej zdawkowe odpowiedzi. Brzmiały: Iwkowa koło remizy, Biały jeleń stoi w gminie Iwkowa koło remizy, Remiza w Iwkowej, Jeleń na polu znajduje sie kolo OSP w Iwkowej, czy: bialy jeleń stoi w Iwkowej przy wjezdzie do bacowki Biały Jeleń Iwkowa, Ten jeleń znajduje sie przy budynku strazy w Iwkowej w powiecie brzeskim; albo po prostu: Iwkowa!

- Biały jeleń stoi obok ochotniczek Straży Pożarnej w Iwkowej przy wjeździe do miejscowości Iwkowa - napisała pani Ewa.
- Witam. Sądzę, iż ten Biały Jeleń stoi w miejscowość Iwkowa koło Ochotniczej Straży Pożarnej w Iwkowej. Jest to gmina Iwkowa. Pozdrawiam, Paulina

Była też jeszcze dłuższa wypowiedź, więc jej autorce przyznajemy redakcyjny upominek:

- Bialy jeleń stoi w miejscowości Iwkowa koło budynku OSP Iwkowa. Był on już trzy razy "ranny" (stracił rogi). Symbol Gminy Iwkowa, gdyż w herbie też jest. Związane z tym, że założyciel gminy ujrzał jelenia na tle zachodzącego słońca.  A 7 pagórków bo 7 miejscowości -  - to z maila od pani Ali.

***

Zorientować się pewnie łatwo, zwłaszcza tym, którzy trafili w to miejsce w poszukiwaniu wspaniałych krajobrazów, krystalicznie czystego powietrza i dostrzegalnego wszędzie ładu. Tak bowiem wygląda naszym zdaniem okolica, gdzie zrobiliśmy to zdjęcie. Mieszkając w zaniedbanym Nowym Sączu można tylko pozazdrościć... Zdjęcie wykonane zostało wczoraj, choć biały jeleń stoi tutaj od dawna.

Zobacz też: Fotozagadka odgadnięta - gdzie stoi ten oryginalny stół?

Dla ułatwienia dodamy, że ten jeleń widnieje również - rzec by można - na wielu innych polach. Kto wie i kto do wtorku 15 maja włącznie nadeśle nam na adres mailowy: [email protected] najciekawszą informację zawierającą - przede wszystkim - miejsce, gdzie wykonane zostało zdjęcie - wygra redakcyjny kubek "Sądeczanina".Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)