Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
28/03/2018 - 19:00

Kto oprze się takim widokom? Chyba nikt [ZDJĘCIA]

W wolnych chwilach amatorsko fotografuje i umieszcza zdjęcia na portalu społecznościowym. Paweł Motyka, mieszkaniec Ptaszkowej koło Grybowa jest zawodowym strażakiem. Uwielbia utrwalać wschody i zachody słońca, bo te na Sądecczyźnie są zjawiskowe.

Jak zjawiskowe? Można zobaczyć na fotkach wykonanych w Ptaszkowej w ostatnią niedzielę. Tak prezentował się zachód słońca.
 
- W pewnym, słusznym wieku człowiek zaczyna zauważać wokół siebie
to, co było od zawsze, a czego nie dostrzegał – opowiada pan Paweł. -    Mieszkając na wysokości 500 m n.p.m. morza mam z okna domu oraz ogrodu niezłe widoki. Przy dobrej pogodzie widać Tatry, Babią Górę, Gorce, Beskid Niski i oczywiście Sądecki. Kiedyś przyszedł taki moment, że zacząłem je odkrywać i fotografować. Przy okazji odkryłem piękno wschodów i zachodów słońca w mojej okolicy. Choć słońce cały czas jest to samo, to wschody i zachody słońca, co dzień są inne z reguły czerwono-żółto-pomarańczowe. 
 

Zobacz także: Ładne z nas „ślicznotki”? Wystarczy wziąć do ręki aparat [ZDJĘCIA]

To piękno nie pozwala panu Pawłowi przechodzić obok niego obojętnie. Swoje fotki umieszcza na portalu społecznościowym dla tych, którzy takich widoków nie mają.
 
- Niech i oni nacieszą nim oko – przyznaje zawodowy strażak. – Także moi krajanie z Ptaszkowej i okolicy, którzy rozsiani są po Polsce i świecie. Wschody to widok na Beskid Niski i nowy kościół w Ptaszkowej. A zachody to widok Gorców i ewentualnie gór z okolic Babiej Góry. Zachody i wschody słońca bardzo często są w kolorze czerwieni. Być może przyciągają swymi barwami moją uwagę, bo są w kolorach samochodów strażackich.
 

Prawie wszystkie zdjęcia, które pan Paweł zamieszcza na swoim profilu są robione w promieniu 200 metrów od jego domu. 
 
- Prócz wschodów i zachodów słońca, fotek gór i samolotów ostatnio zacząłem też fotografować ptaki i dzikie zwierzęta. To jest prawdziwe bezkrwawe polowanie - dodaje pan Paweł.
 
i.michalec@sadeczanin.info, Fot. Paweł Motyka.

Wschody i zachody słońca Pawła Motyki
Wschody i zachody słońca Pawła Motyki


Dziękujemy za przesłanie błędu