Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
12/08/2019 - 21:15

Naładować rower na szlaku? W Bacówce pod Wierchomlą zrobisz to za darmo

Bacówka nad Wierchomlą w gminie Piwniczna-Zdrój to pierwsze w Polsce miejsce, które udostępnia turystom stację ładowania rowerów elektrycznych!

Chcemy, czy nie chcemy, rowery elektryczne opanowują szlaki. Ci, którzy nie daliby rady „zrobić wyrypy” (nie tylko z powodu braku kondycji, którą przecież zawsze można poprawić, ale również najróżniejszych dolegliwości zdrowotnych) i dotrzeć na szczyt klasycznym rowerem coraz chętniej kupują je na własność, albo po prostu wypożyczają. Szkopuł w tym, że od wypożyczalni czy domu, czy innego miejsca, w którym możemy naładować akumulator a celem wypraw w góry jest zazwyczaj niebagatelna odległość.

I tu pojawił się zgrzyt, bo dotrzeć może i do celu dotrzemy, ale powrót ze wspomaganiem może okazać się niemożliwy. Zdarzali się tacy, którzy w podobnych przypadkach, takie sygnały słychać w różnych miejscach Polski, zostawiali rower gdzieś w przypadkowym miejscu.

Zobacz też: W Starym Sączu będą kolejne stacje ładowania aut elektrycznych

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom turystów (szczególnie tych starszych) i trendom w innowacjach, gospodarze Bacówki nad Wierchomlą zdecydowali się na montaż stacji ładowania rowerów i to tuż przy schronisku. Co na pewno wszystkich użytkowników rowerów elektrycznych ucieszy, to fakt, że naładować rower można tu całkowicie za darmo. Niewprawieni w obsłudze stacji mogą też liczyć na pomoc techniczną i wsparcie gospodarzy przy wpinaniu roweru.

ES [email protected] Fot.: Bacówka pod WierchomląDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)