Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 4 sierpnia. Imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego
05/12/2019 - 13:05

Nowy rozkład jazdy pociągów. Na tory powraca zimowy skład Muszyna-Poprad

Na tory powraca pociąg relacji Muszyna-Poprad. Letnie przewozy, które okazały się wakacyjnym hitem, podobnie jak kursujące składy retro pokazują, że chętnych do podróży koleją nie brakuje. Od 15 grudnia w życie wchodzi nowy rozkład jazdy.

Uruchomiona podczas wakacji trasa ze Słowacji do Muszyny czy kursujące pociągi retro wykazują, że chętnych do podróży koleją nie brakuje. Pociąg jest przede wszystkim świetnym środkiem transportu. Można nim przewieźć rower, narty, wózek dziecinny, inwalidzki i inne większe bagaże.

Pociągi, kursujące latem w weekendy na Słowację były strzałem w dziesiątkę, dlatego będą jeździły także zimą. Składy wyjadą w trasę według letniego rozkładu jazdy, od 28 grudnia 2019 roku i zostaną skomunikowane z Tatranská elektrická železnica (TEŽ) w Popradzie, a po stronie polskiej, z Krynicą i Krakowem. 

Pociągi będą kursowały do końca ferii zimowych, tj. 23 lutego 2020. 

Natomiast od 15 grudnia wejdzie w życie nowy rozkład jazdy pociągów. Będą codzienne, bezpośrednie połączenia Krynicy i Muszyny z Dolnym i Górnym Śląskiem (Wrocław, Katowice, TLK Pogórze),a także z Pomorzem (Gdynia, TLK Małopolska). W rozkładzie, obowiązującym do 14 marca 2020 nie zabraknie też pociągu "Dolina Popradu", który pojedzie z Krakowa do Krynicy-Zdroju.

(MK) fot. ilustracyjne aut.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)