Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 8 grudnia. Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza
28/06/2020 - 23:05

Ogrody Biblijne w Muszynie mają pięć lat. Są największe w Polsce

Jak ten czas szybko płynie. Muszyńskie Ogrody Biblijne, znajdujące się przy parafii pw. św. Józefa Oblubieńca, mają już pięć lat. Otwarte 28 czerwca 2015 roku, największe w Polsce, są bardzo chętnie odwiedzane.

Muszyńskie Ogrody Biblijne to największy pod względem obszaru tego typu obiektem w Polsce. Otwarto je 28 czerwca 2015 roku. Ich powstanie zainicjował ks. Paweł Stabach, proboszcz parafii pw. św. Józefa Oblubieńca. Są największymi mającymi 1,3 ha powierzchni ogrodami w Polsce.

Ogrody stanowią zachętą do czytania Biblii, medytacji o Bogu Stwórcy i Ojcu, miejscem spotkania oraz dialogu religijnego. Zwiedzający odkrywają w nich zobrazowane karty Pisma Świętego.

Ogrody podzielone są na części: Ogród Historii Zbawienia, Ogród Krajobrazów Biblijnych, Winnica Pańska i Nauka Proroków, Dziecięcy Ogród Biblijny oraz Ogród dla Zakochanych. W Muszyńskich Ogrodach Biblijnych znajduje się źródło Maryja.

Ogrody otwarte są codziennie od wtorku do soboty w godzinach 10-18, w niedzielę od godz.  9 do 19. Zwiedzanie jest bezpłatne.

(MK) fot. aut.

Ogrody Biblijne w Muszynie mają pięć lat. Są największe w Polsce
Jak ten czas szybko płynie. Muszyńskie Ogrody Biblijne, znajdujące się przy parafii pw. św. Józefa Oblubieńca, mają już pięć lat. Otwarte 28 czerwca 2015 roku, największe w Polsce, są bardzo chętnie odwiedzane.Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu