Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 20 stycznia. Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana
23/09/2020 - 12:30

OSP w Korzennej zaprasza na akcję oddawania krwi. Czy w tym roku padnie rekord?

Krew to lek, którego nie da się wyprodukować. Może powstać jedynie w ludzkim organizmie, dlatego oddając ją pomagasz ratować życie. Właśnie ten cel towarzyszy strażakom OSP Korzenna, którzy zachęcają do wzięcia udziału w akcji honorowego oddawania krwi.

W niedzielę 27 września br. strażacy z OSP KSRG Korzenna organizują akcję honorowego oddawania krwi, której patronuje śp. ks. Artur Babik - były wikariusz w Korzennej. Niestety w młodym wieku przegrał walkę z nowotworem. Od zawsze angażował się w akcje krwiodawstwa i współpracował ze strażakami. Podczas mszy świętych w sposób szczególny zachęcał do oddawania krwi mężczyzn słowami: "kto jest chłopem, powinien oddać krew!". Pół żartem, pół serio udało mu się wówczas namówić wielu mieszkańców do włączenia się w akcję.

Czytaj też: Metalowe serce pełne zakrętek. Strażacy z OSP Korzenna zebrali już prawie 900 kg!

- Wydarzenie organizowane jest dwa razy w roku, począwszy od roku 2008. W akcję mogą włączyć się osoby pełnoletnie. Lekarz obecny na miejscu zdecyduje czy nie ma przeciwwskazań, aby oddać krew – informuje Stanisław Wojtarowicz, naczelnik OSP Korzenna.

Samo oddanie krwi nie wiąże się z ryzykiem, a zdrowy organizm szybko się regeneruje. Osoby, które chcą pomóc, mogą to zrobić w najbliższą niedzielę w remizie OSP w godzinach od 9 do 14. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji! (k.kos@sadeczanin.info, fot. archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu