Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 19 września. Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
15/12/2019 - 15:40

Ponad 8 milionów pasażerów obsłużonych przez lotnisko Kraków-Balice!

W grudniu padł rekord! Ponad 8 milionów pasażerów zostało obsłużonych przez lotnisko Kraków-Balice. Kto był szczęśliwym przejezdnym?

Po raz pierwszy w historii krakowskiego lotniska i innych portów regionalnych w Polsce, Balice miały zaszczyt powitać 8-milionowego pasażera. Szczęśliwym przejezdnym był 10-letni Staszek, który z siostrą i mamą przyjechał do dziadków mieszkających w Krakowie. Chłopiec otrzymał upominki od władz lotniska oraz voucher na kolejną podróż od LOT.

Rzecznik prasowy linii lotniczych LOT zapewnia, że w okresie letnim planowane jest zwiększenie ilości bezpośrednich połączeń z Krakowa do Stanów Zjednoczonych. Szansą na dalszy wzrost ruchu jest włączenie Polski do ruchu bezwizowego do USA. Według prezesa Kraków Airport, Radosława Włoszka, w perspektywie dwóch dekad liczba pasażerów na polskich lotniskach podwoi się. Połączenia te będą wielką szansą dla turystyki oraz rozwoju gospodarczego i biznesowego Małopolski. Minister infrastruktury pogratulował pracownikom lotniska, zwłaszcza tym, których praca często jest dla pasażerów niewidoczna.

K.K., [email protected], fot. pixabay.com Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe