Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 lutego. Imieniny: Almy, Cezarego, Jarosława
21/02/2021 - 23:05

Przewodnicy turystyczni,oprowadzają turystów i kreują wizerunek miasta i regionu

21 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego. Zazwyczaj tego dnia przewodnicy, w tym także kryniccy bezpłatnie oprowadzali turystów po regionie. Jednak w tym roku z powodu obostrzeń epidemiologicznych nie mogli uczcić swojego święta w ten tradycyjny sposób.

                    

Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego został ustanowiony podczas trzeciej Konwencji Światowej Federacji Stowarzyszeń Przewodników Turystycznych (World Federation of Tourist Guide Associations-WFTGA), w Nikozji na Cyprze w 1989 roku. Święto ma pokazać, jak ważną rolę odgrywają przewodnicy w obsługiwaniu turystów, a przede wszystkim w kreowaniu wizerunku miasta i regionu.

Zazwyczaj tego dnia przewodnicy bezpłatnie oprowadzali turystów po regionie sądeckim. Jednak w tym roku z powodu obostrzeń epidemiologicznych nie mogli w ten sposób uczcić swojego święta. 

-Wszystkim przewodnikom, z okazji przypadającego dziś ich święta, życzymy ambitnego rozwijania pasji turystycznych, skutecznego realizowania wyzwań zawodowych oraz jak najszybszego powrotu do przedcovidowej normalności.-napisali w mediach społecznościowych pracownicy PTTK Oddziału im. R. Nitribitta w Krynicy. 

Chociaż w kalendarzu  jeszcze zima, ale myśli przewodników biegną ku letniemu sezonowi turystycznemu 2021. W tym roku chcieliby wybrać się z turystami m.in. w Beskid Żywiecki, Góry Czerchowskie, Beskid Niski oraz Bieszczady. Planują wejścia na Babią Górę, Pilsko, Mincol, Baranie, Tarnicę i Połoninę Caryńską, Bukowe Berdo oraz na Halę Łabowską. PTTK czeka także na zgłaszanie atrakcyjnych propozycji wypraw górskich. (MK) fot. aut. ilustracyjne, PTTK Oddział KrynicaDziękujemy za przesłanie błędu