Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
14/09/2020 - 11:55

Sto lat? Piwniczanki żyją jeszcze dłużej!

Dokładnie 13 września pani Maria Dulak obchodziła swoje setne urodziny. Ale zaznaczamy jednocześnie – seniorka wcale nie jest najstarszą mieszkanką Piwnicznej-Zdroju.

Setne urodziny? Piwniczanki żyją jeszcze dłużej!

Setne urodziny, to naprawdę coś. Pani Maria Dulak ma je już za sobą. Było sto czarownych róż od burmistrza, który odwiedził nestorkę w domu w imieniu całego piwniczańskiego samorządu a od lokalnej społeczności nadal napływają serdeczne życzenia stu kolejnych lat w szczęściu i zdrowiu.

Zobacz też: Ludwika Pulit z Czarnego Potoku ma sto lat. Nie uwierzycie, co robi!

Przy okazji podkreślmy – pani Maria wcale nie jest najstarszą mieszkanką gminy. Kolejna pani obchodziła setne urodziny już w zeszłym roku w listopadzie i jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie nadal jest w bardzo dobrej kondycji a nawet systematycznie podróżuje na trasie Piwniczna – Warszawa.

A jak da los, już za dwa lata kolejna przedstawicielka płci pięknej również dołączy do zacnego grona stulatek. To bardzo namacalne potwierdzenie statystyk przedstawianych przez naukowców, że to kobiety żyją w Polsce dłużej. W gronie piwniczańskich stulatków nie ma bowiem żadnego mężczyzny.

Przypomnijmy też, że urodzona w Kosarzyskach Danuta Szaflarska dożyła w doskonałej formie, niemal do końca występując na deskach warszawskiego teatru aż 102 lat. ([email protected] Fot.: Facebook)Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe