Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
28/03/2023 - 21:00

Własnoręcznie robione arcydzieła z kiermaszu w Muszynie udekorują wielkanocne stoły

Setki osób odwiedziło wielkanocny kiermasz rękodzieła artystycznego, który zorganizowano (25 marca) w muszyńskim Dworze Starostów. Święta za niecałe dwa tygodnie, więc najwyższy czas na przygotowania i zakupy.

Świątecznie zrobiło się (25 marca) we Dworze Starostów w Muszynie. Na wielkanocnym kiermaszu twórcy rękodzieła artystycznego zaprezentowali swoje wyroby. Na stoiskach pojawiły się dekoracje świąteczne, palemki, pisanki, własnoręcznie haftowane serwetki, koszyczki oraz kolorowe stroiki. Można było również zobaczyć, jak takie ozdoby powstają.

czyta też: Mikołaj z Powroźnika nie mówi, nie zna liter i nie czyta, ale uwielbia jazdę na rowerze. Pomóż odmienić jego los

-Na kiermaszu zaprezentowano prawdziwe arcydzieła, które udekorują wielkanocne stoły -mówi Krystyna Cieśla, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich z Powroźnika. 

-Dekoracje świąteczne, palmy, pisanki, zajączki, baranki, babki i inne wielkanocne ciasta. Są też własnoręcznie haftowane serwetki, koszyczki oraz kolorowe stroiki.

Oprócz wielkanocnych wypieków, stoisko Koła Gospodyń Wiejskich z Powroźnika zwiedzających przyciągnęło specjałami kuchni regionalnej. Panie przygotowały bochenki chleba, wyrabiane ręcznie na domowym zakwasie oraz smalec. Nie zabrakło świątecznych mazurków na delikatnym i kruchym spodzie oraz miodów. (MK) fot. (MK). Dziękujemy za przesłanie błędu