Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 października. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
15/04/2020 - 07:05

Zdarzyło się 5 lat temu, czyli pożar, areszt, znęcanie się i setka fotoradarów

Pięć lat temu w Nowym Sączu funkcjonariusze policji i straży pożarnej mieli pełne ręce roboty. Trudno zliczyć wszystkie interwencje, jakich dokonano tego dnia. Był pożar z powodu podpalenia budynku i areszt 50-latka podejrzanego o znęcanie się nad rodziną. Zwiększono także kontrolę na sądeckich drogach.

Region: budynek gospodarczy został podpalony?

5 lat temu w Kobylance (gmina Gorlice) palił się opuszczony budynek gospodarczy, który najprawdopodobniej został podpalony. Strażacy szybko ugasili pożar - ogień zdołał jednak zniszczyć większą część dachu. 

Areszt dla 50-latka podejrzanego o znęcanie się nad rodziną

15 kwietnia pięć lat temu sądecka policja miała pełne ręce roboty. Do aresztu trafił 50-latek podejrzany o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad swoją rodziną. Funkcjonariusze zatrzymali awanturnika, który pod wpływem alkoholu wszczynał kłótnie, poniżał i groził swoim bliskim. Dopuszczał się również przemocy, stąd areszt był nieunikniony. Przypominamy - jeśli jesteś ofiarą przemocy domowej lub jej świadkiem, nie wahaj się powiadomić policji! W trosce o zdrowie i życie własne i swoich najbliższych nie pozwólmy, by sprawcy takich przestępstw pozostali bezkarni!

Sukces sądeckich żeglarzy na rybnickich regatach

Pierwsze regaty w Polsce w sezonie 2015 zakończyły się sukcesem sądeckich żeglarzy zrzeszonych w Yacht Clubie PTTK Beskid. Mimo niełatwych i zmiennych warunków udało się przeprowadzić wyścigi.

Setka nowych fotoradarów. Będzie bezpieczniej?

Pięć lat temu nadejście wiosny oznaczało jedno - większą kontrolę prędkości na drogach. Na terenie Sądecczyzny miało się wówczas pojawić sto nowych fotoradarów. Inspekcja Transportu Drogowego nie prowadzi statystyk lokalnych jeśli chodzi o ilość wystawianych mandatów. Odnotowano jednak, że w pierwszym kwartale 2015 roku, wskutek kontroli dokonywanej przy wykorzystaniu urządzeń rejestrujących, nałożono łącznie aż 83 tys. mandatów!

Argument jakoby fotoradary zwiększały bezpieczeństwo na drogach jest dyskutowany przez wiele środowisk i nie wszystkie się z tym zgadzają. Wśród zwolenników tej teorii są jednak służby porządkowe i władze państwa, które wspólnie zwiększają liczbę "żółtych skrzynek" na polskich drogach. Urządzenia służące pomiarowi prędkości są w stanie przyłapać na przekraczaniu prędkości kilkuset kierowców miesięcznie.

Legenda Wisły Kraków trenerem Limanovii

Po tym, jak z funkcją szkoleniowca limanowskiego klubu pożegnał się Ryszard Wieczorek, nowym opiekunem piłkarzy czerwonej latarni drugoligowych rozgrywek został Marek Motyka. ,,Marcyś" w przeszłości był wielką gwiazdą krakowskiej Wisły, dla której jako obrońca rozegrał ponad 300 spotkań ligowych. Jako trener miał niemal dwuletnią przerwę w zawodzie. To jednak nie stanęło na przeszkodzie, aby poprowadzić zdolnych zawodników z Limanowej.

[email protected], fot. ilustracyjneDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)