Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
07/07/2021 - 23:40

Gabriela Ziembańska, Miss Małopolski 2021, spełnia swoje marzenia z dzieciństwa

24-letnia Gabriela Ziembańska z Sidziny, w Krakowie zdobyła tytuł Miss Małopolski 2021. Najpiękniejsza Małopolanka w sierpniu wystartuje w ogólnopolskim konkursie piękności, który odbędzie się w Nowym Sączu. Czym się zajmuje i jakie ma pasje Miss Małopolski 2021?

 Gabriela, jesteś studentką....

- Mieszkam w miejscowości Sidzina, w powiecie suskim, na granicy dwóch pasm górskich Beskidu Żywieckiego. Jestem studentką architektury studiów magisterskich na Politechnice Krakowskiej. To bardzo wymagający kierunek, który pochłania sporo czasu. 

Twoje największe hobby to...

- Architektura! Trudno jest się nią nie zachwycać. Pracuję w zawodzie, moja praca to też moja pasja. To moje największe marzenie z dzieciństwa, dlatego cieszę się, że je spełniam. Od dziecka interesuję się grami komputerowymi, ściśle związana jestem ze sportem, lekkoatletyką, sportami zespołowymi. Muszę spróbować jeszcze sportów ekstremalnych. Bardzo lubię doświadczać nowych rzeczy.

A życiowe motto? 

- Uważam, że w życiu trzeba być troszkę egoistą. Trzeba dobrze poznać siebie, własne pragnienia i je realizować w zgodzie z samym sobą oraz resztą świata. U ludzi najbardziej cenię autentyczność, pracowitość oraz dystans do siebie. 

Jak spędzasz wolny czas? 

- Aktywnie, najlepiej w górach. Lubię spontaniczność, sprawia mi to radość, zwłaszcza, gdy razem ze znajomymi uda się zorganizować jakiś wypad.


Ktoś namówił cię do wzięcia udziału w castingu?

- Zgłosiłam się sama, nikt mnie nie namawiał, była to decyzja pod wpływem chwili. Nikomu się nie przyznałam, ale cieszę się bardzo, że się zdecydowałam. Wspomnienia i emocje pozostaną na całe życie.

Jakie emocje towarzyszyły ci, gdy zostałaś wybrana najpiękniejsza Małopolanką?

- Było ich naprawdę sporo, ale gdy dowiedziałam się, że zostałam nową Miss Małopolski 2021, poczułam wzruszenie. Próbowałam powstrzymać się od łez, a przy tym uśmiechać. Kątem oka patrzyłam w stronę trybun, na mamę i siostrę, nigdy nie zapomnę ich okrzyku radości.

Kasia Krzeszowska w 2012 roku, gdy została Miss Małopolski stwierdziła, że chyba zrezygnuje z dalszych etapów. Była niezdecydowana, a Ty, pójdziesz dalej tą drogą?

- Oczywiście, że dalej chcę iść tą drogą! Po gali finałowej Miss Małopolski było mi trochę smutno, że to już koniec. Ten czas zleciał bardzo szybko! Od wspaniałych, super ludzi nauczyłam się nowych rzeczy. Nie mogę doczekać się dalszych etapów, ale tym razem Miss Polski.

                 

Miss Małopolski 2018, kontynuuje drogę kariery w modelingu, brała udział w Top Model, a Ty, masz jakieś plany w tym kierunku?

- Nie mam doświadczenia w modelingu. Chociaż zawsze podobał mi się świat mody, to jakoś nigdy nie miałam odwagi zrobić czegoś w tym kierunku. Dotąd brałam udział jedynie w amatorskich sesjach. Jednak teraz chciałabym się skupić na udziale w konkursie Miss Polski, a resztę to już czas pokaże. Na pewno nie zamierzam się ograniczać! 

Dziękuję za rozmowę
Rozmawiała Małgorzata Kareńska
fot. Robert Kobyliński Dziękujemy za przesłanie błędu