Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
04/04/2019 - 22:45

Jak „The Voice Kids” zmienił życie 16-letniej Karoliny

Karolina Szczurowska ma wiele talentów, pisze teksty i komponuje muzykę. Poza tym gra na skrzypcach, gitarze, ukulele i pianinie. 16-latka z Przenoszy (powiat limanowski) wystąpiła w 1. edycji programu "The Voice Kids". W lutym ubiegłego roku stoczyła walkę o finał. Co dziś słychać u młodej wokalistki?

Rozmawiałyśmy rok temu. Program „Voice  Kids” zmienił diametralnie twoje życie?
- Tak, to prawda od tego czasu dużo się wydarzyło. Nagrałam dwa pierwsze, autorskie single „Uwierz mi” i  „Ponad wszystko” oraz teledyski do nich,  które mam nadzieję niedługo znajdą się na płycie.

O czym są?
- „Uwierz mi” opowiada o miłości, słowa i muzyka są moje. Utwór powstał dzięki pomocy mojej nauczycielki śpiewu Katarzyny Godzisz i rodzicom, którzy zrealizowali to. Teledysk został nakręcony w pięknym Krakowie,  a w głównej roli wystąpiła zakochana para aktorów.

Natomiast utwór „Ponad wszystko” opowiada o tym, jak bardzo jest nam potrzebna druga osoba, która powie „jestem”, gdy na naszej drodze  pojawią się trudności. Ten teledysk nagrany został w pięknym otoczeniu przyrody, w miejscu zabytkowym. Tam już główną rolą gram ja.

Kibicowałaś uczestnikom drugiej edycji programu?
- Oczywiście, że oglądałam drugą edycje! Była niesamowita, nawet uczestniczyłam w jednym dniu nagrań programu.

Gdybyś mogła startować jeszcze raz, myślisz sobie, że mogłabyś coś zmienić w swoim ostatnim występie?
- Przede wszystkim mogłabym poprawić warunki głosowe, co do piosenki była w porządku! Natomiast trenera, (przyp. aut. Dawid Kwiatkowski) miałam najlepszego pod słońcem. Nie żałuję, że właśnie jego wybrałam!

Dużo koncertujesz?
- Podczas zeszłorocznych wakacji grałam wiele koncertów, wraz z zespołem. Niesamowicie było widzieć tyle ludzi pod scena, a później w kolejce po autograf. Te wakacje również zapowiadają się aktywnie!

Mimo, że muzyka to twoja pasja, nadal zamierzasz zostać lekarzem?
- Tak, naukę kontynuuję w Krakowie. Chodzę tam do III LO im. Jana Kochanowskiego. Zawód lekarz to nadal  moje marzenie. Ale najbardziej liczy się to, aby moja przyszła praca wiązała się ze spędzaniem czasu z ludźmi i niesieniem im pomocy.

Dziękuję za rozmowę.

Małgorzata Kareńska, fot. album Karoliny SzczurowskiejDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)