Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
05/11/2020 - 08:00

Sądeckie gwiazdy o Strajku Kobiet. Katarzyna Zielińska jest wstrząśnięta

Po tym jak cały kraj zalała fala protestów przeciwko wyrokowi Trybunału, który uznał aborcję eugeniczną za niezgodną z Konstytucją, media społecznościowe zapełniły się komentarzami celebrytów, którzy poparli Strajk Kobiet. Do sprawy odniosła się też nasza starosądecka serialowa gwiazda Katarzyna Zielińska, która wyznała, że jest wstrząśnięta i opisała co czuła, kiedy była w stanie błogosławionym. Swoimi przemyśleniami dzieli się też Majka Jeżowska.

„To jest wojna”, „Piekło kobiet”…między innymi takie hasła skandują podczas protestów przeciwko zaostrzeniu przepisów aborcyjnych uczestnicy Strajku Kobiet. Swoje poparcie dla sprzeciwu wobec wyroku Trybunału Konstytucyjnego wyraziła pochodząca ze Starego Sącza Katarzyna Zielińska. Nasza serialowa gwiazda, która ma dwóch synów, opublikowała na Instagramie zdjęcie swojego ciążowego brzucha i napisała co czuła, kiedy była w stanie błogosławionym.

Jestem wstrząśnięta wczorajszym dniem. Nie mogłam spać, wyobrażając sobie teraz ból, smutek i łzy wielu kobiet w Polsce. Nie mam w zwyczaju publikować tak osobistych zdjęć. Ale…Tak, to zdjęcie na kilka dni przed porodem mojego pierwszego, długo wyczekanego syna – napisała aktorka.

Jestem wstrząśnięta wczorajszym dniem. Nie mogłam spać, wyobrażając sobie teraz ból, smutek i łzy wielu kobiet w Polsce. Nie mam w zwyczaju publikować tak osobistych zdjęć. Ale…. Tak, to zdjęcie na kilka dni przed porodem mojego pierwszego, długo wyczekanego syna. Jestem córką, siostrą, matką, przyjaciółką – jestem kobietą. Mam dwójkę dzieci. Zdrowych i pięknych. Jak przeszłam ciążę? Książkowo? Otóż nie. Nie spałam spokojnie pierwsze trzy miesiące. Płakałam czekając na dobre wieści. Tak sobie sekretowałam w głowie. Będzie dobrze. Tysiące badań. Byłam pod opieką cudownych lekarzy, specjalistów w dziedzinie tzw. „trudnej ciąży”. Resztę zostawię dla siebie. Dziś mam cudownych chłopców. Codziennie czujemy z mężem wdzięczność za tak wspaniały DAR! Ale co z innymi kobietami? Co z ich dziećmi skazanymi na cierpienie??? Brak słów. Smutek. Złość. Chciałabym się obudzić dzisiaj i powiedzieć, że to tylko jakiś senny koszmar. NIESTETY TO PRAWDA#Wyrok na kobiety

Post udostępniony przez Katarzyna Zielińska (@katarzynazielinska)

Jestem córką, siostrą, matką, przyjaciółką – jestem kobietą. Mam dwójkę dzieci. Zdrowych i pięknych. Jak przeszłam ciążę? Książkowo? Otóż nie. Nie spałam spokojnie pierwsze trzy miesiące. Płakałam czekając na dobre wieści. Tak sobie dekretowałam w głowie. Będzie dobrze – wyznaje Katarzyna Zielińska.

 Czytaj też „Trzeba było nas nie wku..iać”. Marsz w deszczu z petardami w Nowym Sączu[WIDEO]

Tysiące badań. Byłam pod opieką cudownych lekarzy, specjalistów w dziedzinie tzw. „trudnej ciąży”. Resztę zostawię dla siebie. Dziś mam cudownych chłopców. Codziennie czujemy z mężem wdzięczność za tak wspaniały DAR! Ale co z innymi kobietami? Co z ich dziećmi skazanymi na cierpienie??? Brak słów. Smutek. Złość. Chciałabym się obudzić dzisiaj i powiedzieć, że to tylko jakiś senny koszmar. Niestety to prawda‍ #Wyrok na kobiety – napisała na Instagramie.

Czytaj też Siostry Chapko z Nowego Sącza. Najpiękniejsze polskie bliźniaczki [ZDJĘCIA]  

Do sprawy odniosła się też kolejna, pochodząca z Nowego Sącza gwiazda, Majka Jeżowska. Znana z piosenek dla dzieci artystka sytuację w kraju odniosła do amerykańskiego, telewizyjnego serialu „Opowieści podręcznej” .

Okazało się, że dużo koleżanek kobiet nie widziało jeszcze serialu „Opowieść podręcznej” i może dlatego nie ma wyobraźni, dokąd zmierzamy ? Do czego prowadzi fanatyzm religijny , jak wygląda piekło kobiet?Drogie panie , proszę pilnie nadrobić zaległości ,to nas czeka ! #tojestwojna #piekłokobiet #opowieśćpodręcznej #koszmar #serial #hbogo #future #kobieta #rewolucja – napisała piosenkarka.

Dlaczego Jeżowska odwołuje się do tego właśnie serialu? Jego akcja rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, gdy narodziny stały się rzadkością, a władzę w USA przejęła pseudochrześcijańska junta. Płodne kobiety uczyniono surogatkami rodzin uprzywilejowanej grupy związanych z władzą mężczyzn, a wszelkie nieposłuszeństwo karane jest w okrutny sposób.

(jagienka.michalik@sadeczanin.info, fot. Instagram)Dziękujemy za przesłanie błędu