Czwartek, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
16/12/2012 - 11:44

Piłka ręczna – liga juniorek. Emocjonujące derby – Olimpia górą

Spotkanie sądeckich drużyn było bardzo emocjonujące, a końcowy wynik był nieznany do ostatnich sekund meczu.

UKS Dwójka Nowy Sącz – UKS Olimpia Nowy Sącz 21-22 (13-10)
UKS Dwójka: Czop, Błaszczyk: Cempa 10, Baziak 5, Jurczak 3, Waligóra 2, Bodziony 1, Tokarczyk, Widulińska.
UKS Olimpia: Szczurek, Sach: Jasińska 7, Kalata 6, Basta 3, Ważydrąg 2, Szary 2, Wojtanowska 2, Leśniak.
Faworytem spotkania były gospodynie, które w pierwszej połowie po 10 minutach prowadziły 5-1, a po 13 było 7-2. Wydawało się, że zespół UKS Dwójka bez problemów ograją rywalki. Tymczasem piłkarki Olimpii grając bardzo spokojnie powoli odrabiały straty i w 21 minutach był remis 9-9. Pod koniec pierwszej połowy Baziak i Cempa zdobyły bramki dające prowadzenie 13-10.
Po zmianie stron przez 8 minut zespół UKS Dwójka nie potrafił zdobyć bramki. Kiedy wreszcie trafiła Bodziony, rywalki natychmiast odpowiedziały i po 42 minutach był remis 14-14. Od tego momentu zawodniczki Olimpii, dzięki znakomitej postawie bramkarki Karoliny Szczurek oraz skutecznym kontrom objęły prowadzenie 18-15. Emocje rosły z każdą akcją, dzięki bramkom Cempy i Baziak był remis 19-19, chwilę później 21-21. NA 40 sekund przed końcem meczu Jasińska zdobyła bramkę dla Olimpii. Kontrę miała Dwójka, ale znów klasę pokazała Szczurek, która obroniła strzał rywalek.
Mimo porażki zespół UKS Dwójka prowadzi w tabeli, a na drugim miejscu jest Olimpia.