Piątek, 31 maja. Imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
24/02/2014 - 08:42

Siatkówka – Puchar Polski. I po marzeniach

Niestety nie udało się zespołowi z Muszyny ograć mistrzynie Polski na swoim boisku. Przegrana 1-3 powoduje, że zdecydowanym faworytem środowego meczu jest Atom.

Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS Muszyna - Impel Wrocław 1:3 (15:25, 25:23, 14:25, 19:25)
Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS: Jasińska, Różycka, Piątek, Wojcieska, Jagieło, Plchotova, Maj (libero), Mazurek, Kurnikowska, Cvetanović, Sosnowska, Mucha;
Atom Trefl: Bełcik, Leys, Podolec, Efimienko, Hill, Łukasik, Zenik (Libero), Gajewska, Molnar

Przed spotkaniem w Muszyny panował umiarkowany optymizm. Przed miesiącem mineralne dość niespodziewanie wygrały w Sopocie i teraz liczono na podobny wynik u siebie. Początek meczu zapowiadał spore emocje. Oba zespoły starały się zaskoczyć zagrywka i szybkimi atakami, stąd na tablicy wyników najczęściej widniał remis. Od stanu 16-16 muszynianki osiągnęły niewielką przewagę wygrywając seta po ataku Plchotovej. Zanosiło się na sukces, a tymczasem w drugiej partii Atom zdemolował muszynianki. Kiedy na zagrywce stanęła Bełcik szybko zrobiło się 15-6 dla rywalek. Trener Serwiński dokonał zmian, ale zdały się na nic, bowiem Atom prowadził 20-9. Gospodynie widząc przed sobą szanse na blamaż zaczęły walczyć i dlatego tylko set zakończył się 14-25. Dwa kolejne sety padły łupem przyjezdnych i sopocianki zrobiły duży krok do finałów Pucharu Polski.